Trzynastu Spartan zwycięża w USA 0

Komedia Poznaj moich Spartan została nowy liderem amerykańskiego box office.

Film w reżyserii Jasona Friedberga i Aarona Seltzera to parodia realizowanych z rozmachem epickich produkcji z obrazem 300 na czele. Bohaterem komedii jest nieustraszony Leonidas, który prowadzi grupę trzynastu Spartan na wielką bitwę z wojskiem Persów. W szeregach wroga walczą m.in. Rocky Balboa, Ghost Rider, roboty Transformers, a także… garbata Paris Hilton. W głównych rolach wystąpili Kevin Sorbo, Sean Maguire i Carmen Electra. Debiutujący w zestawieniu projekt zarobił przez pierwszy weekend ponad 18,5 miliona dolarów.

Kolejny debiutant notowania to film Rambo, kolejna część przygód nieustraszonego weterana wojny w Wietnamie. Tym razem John Rambo walczy o ocalenie grupy misjonarzy porwanych w Birmie przez sadystycznych żołnierzy. W nowym filmie Sylvester Stallone wziął na siebie obowiązki scenarzysty, reżysera, producenta i aktora. Obraz uplasował się na drugiej pozycji box office z sumą 18 milionów dolarów na koncie.

Trzecią, a zarazem ostatnią nowością zestawienia jest thriller Untraceable w reżyserii Gregory'ego Hoblita. Scenariusz obrazu opowiada o seryjnym mordercy znakomicie zaznajomionym z nowoczesną technologią. Podczas gdy kolejne zbrodnie psychopaty są dokumentowane na stronie internetowej, pewna agentka FBI próbuje do niego dotrzeć. W głównych rolach wystąpili Diane Lane, Billy Burke, Colin Hanks i Joseph Cross. Film zarobił przez pierwszy weekend ponad 11 milionów dolarów i uplasował się na piątym miejscu notowania.

Kadr z filmu Poznaj moich Spartan 2008Kadr z filmu Poznaj moich Spartan 2008

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Timothy

garbata Paris Hilton hehe… co jak co, film obejrzę bo uwielbiam parodie, ale i tak nie liczę na nic dobrego.

Tomassh

O zgrozo! I wyniku tego typu nieporozumień będziemy karmieni tego typu pseudo filmimami przez najbliższe kilka lat… (chodzi mi o "Spartan")

Proszę czekać…