Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Czy będzie szósta nominacja do Oscara dla Amy Adams? 0

Vice – uhonorowana sześcioma nominacjami do Złotych Globów historia kariery Dicka Cheneya, wiceprezydenta za czasów George’a W. Busha, w kinach pojawi się już 11 stycznia. U boku grającego główną rolę Christiana Bale'a zobaczymy Amy Adams, która wciela się w żonę Dicka i kluczową w jego życiu postać.

Lynne Cheney nie była jedynie kobietą kibicującą poczynaniom męża, lecz w wielkiej mierze twórczynią jego strategii i w pewnym sensie osobowości. Reżyser Vice Adam McKay mówił:

Gdy Cheney został usunięty z Yale i miał poważne kłopoty związane z nadużywaniem wysokoprocentowych napojów, pomocy udzieliła mu Lynne Vincent, jego ukochana ze szkoły średniej, przyszła pani Cheney. Ona miała intelekt i niezwykle silny charakter, ale chyba zdawała sobie sprawę, że przed nią, jako kobietą, wiele drzwi będzie zamkniętych. Mąż miał je dla niej otworzyć.

Adams szybko wyraziła zgodę na udział w projekcie, tym bardziej, że dobrze wspominała współpracę z Bale’m w filmach "American Hustle" i "Fighter", które to występy przyniosły jej dwie spośród jej pięciu nominacji do Oscara.

Nie chodziło tylko o techniczne wyzwanie, by zagrać bohaterkę w wieku od lat dwudziestu do siedemdziesięciu. Ważniejsze było ukazanie jej determinacji i ambicji.

mówiła aktorka

Aktorka opracowała koncepcję roli na podstawie wywiadów z Lynne oraz jej książek o amerykańskiej konstytucji i prezydencie Madisonie.

Przypominała mi nieco moją babcię z Provo z Utah, małego rolniczego miasteczka, które nie tak bardzo różniło się od Casper w Wyoming, skąd pochodziła Lynne. Lynne to silna, inteligentna kobieta. Była wzorową studentką i można podziwiać jej impet w popieraniu męża. Myślę, że Dick i Lynne to prawdziwi partnerzy. Wspólny front jest ważny zwłaszcza w mieście pełnym pułapek, takim jak Waszyngton.

dodała Adams

Producent Jeremy Kleiner był pełen uznania dla jej kreacji:

Lynne tak głęboko wpływa na emocje i decyzje Dicka, że są chwile, w których to właśnie ona wydaje się najważniejszą siłą kształtującą los Cheneyów. Gra Amy pozwala nam uwierzyć w to, jak mocno kochała męża.

Vice – historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj. Vice to wielka aktorska metamorfoza Christiana Bale’a w roli Dicka Cheneya oraz fantastyczne role Sama Rockwella jako George’a W. Busha i Amy Adams jako Lynne Cheney.

Vice w polskich kinach od 11 stycznia!

Źrodło: Informacja Prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…