Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

'Kraina Lodu 2': Elsa i Anna na pierwszych fotosach. Znamy opis fabuły! 0

Kraina lodu okazała się niekwestionowanym hitem w 2013 roku. Momentalnie powstała masa gadżetów dla dzieci z wizerunkami Elsy, Anny oraz pozostałych bohaterów animacji. Tak jest również w tym roku. Istnieją kalendarze z Krainą lodu 2 – znamy również opis fabuły nadchodzącej animacji Disneya.

Kraina lodu sprawiła, że cały świat przez kilka miesięcy nucił pod nosem "Let It Go", w Polsce znane pod tytułem "Mam tę moc". To nie wszystko, animacja Disneya zdominowała rynek zabawek oraz gadżetów dla dzieci. Poczynając od książek, poprzez lalki i puzzle, na plastrach skończywszy – zewsząd patrzyła na nas Elsa, Anna, Olaf i reszta bohaterów popularnego widowiska. Wszystko wskazuje na to, że równie intensywna kampania marketingowa dopadnie nas w 2019 roku. W Rosji pojawiły się już kalendarze, zapowiadające Krainę lodu 2:

Elsa, Anna, Olaf i Kristoff wyruszają wgłąb leśnych kniei, aby zrozumieć pradawną tajemnicę ich królestwa.

brzmi nieoficjalne streszczenie fabuły pod postem.

Widzowie przez 6 lat musieli czekać na realizację kontynuacji Krainy lodu. Oczywiście, po drodze powstały jeszcze dwie krótkometrażowe animacje (Gorączka lodu, Przygoda Olafa), jednak te chciałbym jak najszybciej wyprzeć z mojej pamięci.

Kwestią sporną pozostaje również czy Elsa okaże się pierwszą homoseksualną księżniczką Disneya. Temat orientacji seksualnej bohaterki wywołuje falę kontrowersji wśród bardziej radykalnych kręgów widzów. Sam nie miałbym nic przeciwko, gdyby Elsa znalazłaby sobie dziewczynę w nadchodzącej animacji – księżniczki Disneya od zawsze reprezentowały pewien transformujący się dyskurs wizerunku kobiety w kinie. Homoseksualna Elsa byłaby naturalnym przedłużeniem tej konwencji.

Kraina lodu 2 trafi na duże ekrany dopiero 27 listopada 2019 roku.

Źrodło: instagram.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

ZSGifMan

"Homoseksualna Elsa byłaby naturalnym przedłużeniem tej konwencji."
Ja rozumiem otwarcie na tolerancyjne trendy płynące z zachodu, ale tędy już krótka droga do… gejowskiej kontynuacji przygód w lesie tych siedmiu małych krasnali z Królewny Śnieżki! Tragedia.

Proszę czekać…