Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Scenarzystka 'Kapitan Marvel' stworzy serial o Visionie i Scarlet Witch 0

"The Vision and Scarlet Witch" będzie jednym z pierwszych seriali od Marvel Studios, które trafią na platformę Disney+. Wielka hollywoodzka wytwórnia znalazła właśnie osobę, która będzie scenarzystką oraz showrunnerem wyczekiwanej produkcji. Kto to taki?

Walt Disney i Marvel Studios zdecydowali, że pieczę nad serialem o Visionie i Scarlet Witch będzie sprawowała Jac Schaeffer. Nie będzie to dla niej nowość, jeśli chodzi o marvelowskie uniwersum. Pisarka brała udział w tworzeniu scenariusza do pierwszego solowego filmu o przygodach superbohaterki – Kapitan Marvel. Co więcej, Jac Schaeffer została także zatrudniona do napisania scenariusza filmu o Czarnej Wdowie.

Na razie nie ma za wielu informacji dotyczących projektu "The Vision and Scarlet Witch". Możemy się spodziewać, że Paul Bettany oraz Elizabeth Olsen powtórzą swoje role i ponownie wcielą się w komiksowych superbohaterów znanych z dużego ekranu.

Vision i Scarlet Witch to niezwykle wytrwała para w świecie komiksów Marvela, których miłosne rozterki rozgrywały się na przestrzeni wielu dekad. Vision to synthezoid stworzony przez Ultrona, jednego z największych wrogów grupy Avengers, który próbuje zrozumieć ludzką naturę. Scarlet Witch aka Wanda Maximoff to mutantka posiadająca magiczne moce. W komiksach z tą parą wiąże się wiele pokrętnych historii oraz twistów. W jednym z opowiadań Vision i Scarlet Witch byli małżeństwem i posiadali dwójkę dzieci, które okazały się później wytworem jej wyobraźni. Co ciekawe Vision później stworzył własną rodzinę androidów.

"The Vision and Scarlet Witch" ma być początkiem eksploatowania serialowego uniwersum Marvela na platformie Disney+. W planach studia są jeszcze inne projekty o superbohaterach drugoplanowych, którzy nie mogą liczyć na solowe widowiska kinowe. Wśród pomysłów są między innymi seriale o bracie Thora – Lokim oraz drużynie złożonej z Falcona i Zimowego Żołnierza. Scenariusz do serii o tej dwójce ma napisać Malcolm Spellman.

Na który serial od Marvel Studios czekacie najbardziej?

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…