Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

'Glass' nie zachwycił krytyków - słabe recenzje filmu 0

Embargo na recenzje nowego filmu wyreżyserowanego przez M. Nighta Shyamalana zostało zniesione. W sieci pojawiły się pierwsze recenzje produkcji Glass i niestety są one dalekie od zachwytów.

Glass to film będący kontynuacją produkcji zatytułowanej Split. Obraz z 2016 roku cieszył się sporą popularnością wśród krytyków oraz zwykłych widzów. Wszyscy liczyli na to, że nowe dzieło Shyamalana utrzyma poziom i będzie równie udanym filmem. Z tym może być jednak problem.

Jak na razie Glass może "pochwalić się" wynikiem 38 procent pozytywnych recenzji na portalu Rotten Tomatoes. Nie jest to zbyt zachęcająca nota, zważywszy na to, że pierwotnie wynik Splitu oscylował w granicach 80 procent.

"Glass" jest dużym rozczarowaniem.

Germain Lussier, io9

"Glass" rozpada się pod ciężarem ambicji Shyamalana. To film pełen bałaganu, jest pogmatwany, często wręcz głupi. Złamało mi to serce.

Chris Evangelista, Slashfilm

Prywatnie jest to jedno z największych rozczarowań, jakich doświadczyłem w kinie.

Mike Ryan, Uproxx

Film, który można obejrzeć, ale nadal rozczarowuje. Powstał bardziej z obowiązku niż konieczności.

Owen Gleiberman, Variety

Mogę śmiało założyć, że zakończenie filmu wkurzy więcej osób niż tylko kilka.

Vinnie Mancuso, Collider

Oczywiście są to tylko i wyłącznie opinie subiektywne opinie krytyków. Nie jest powiedziane, że zwykli widzowie polubią i docenią ten film. Wystarczy podać przykład zeszłorocznego Venoma, który również nie został zbyt dobrze przyjęty przez recenzentów, a fani go pokochali.

Glass trafi do polskich kin już 18 stycznia.

Źrodło: Rotten Tomatoes

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Adamus0101 2019-01-10

Całe szczęście ci cali krytycy to żadne wyrocznie. Gdyby ludzie sugerowali się tylko ich opiniami to mielibyśmy same smuty i polityczne bzdety jako hity kinowe. A czasami to do kina idzie się tylko na rozwałkę i bez zaangażowania mózgu. ;P

Proszę czekać…