Detektywi z Departamentu Q na tropie zbrodni! 0

Wkrótce na ekrany kin wejdzie ekranizacja czwartej części bestselleru New York Timesa Kartoteka 64 autorstwa Jussiego Adlera-Olsena.

Tym razem detektywi z Departamentu Q będą musieli rozwikłać mroczną zagadkę przetrzymywanych w tajemniczym ośrodku kobiet. Aby to zrobić muszą zagłębić się w niebezpieczny świat medycznych eksperymentów i seksualnych nadużyć. Carl i Assad rozpoczynają wyścig z czasem, by zapobiec kolejnym morderstwom i brutalnym napaściom. Jussi Adler-Olsen porównywany jest do takich skandynawskich mistrzów kryminałów jak Stieg Larsson, Camilla Läckberg, czy Jo Nesbø. Prezentujemy oficjalny zwiastun filmu oraz nową wersję plakatu.

Robotnicy remontujący starą kamienicę w Kopenhadze dokonują przerażającego odkrycia. W tajnym pomieszczeniu ukrytym za ścianą jednego z mieszkań znajdują trzy zmumifikowane ciała, ułożone wokół kuchennego stołu. Do rozwikłania zagadki przydzieleni zostają detektywi z Departamentu Q. Nadzorujący dochodzenie komisarz Carl Mørck i jego asystent Assad trafiają na ślad, który prowadzi ich do okrytego złą sławą szpitala dla kobiet w Sprogø. Miejsca, gdzie przed laty na pacjentkach dokonywano zabiegów przymusowej sterylizacji. I chociaż horror w Sprogø uznawany jest za niechlubny i dawno zamknięty rozdział historii Danii, to detektywi docierają do osób twierdzących, że bestialskie praktyki są nadal stosowane. Zagłębiając się w mroczny świat medycznych eksperymentów i seksualnych nadużyć, Carl i Assad rozpoczynają wyścig z czasem. Wszystko po to, aby zapobiec kolejnym morderstwom i brutalnym napaściom.

Plakat filmu Kartoteka 64

Kartoteka 64 – Ekranizacja czwartej części bestsellerowej, porównywanej do „Millennium” serii Jussiego Adlera-Olsena w kinach od 25 stycznia.

Źrodło: Materiały prasowe

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…