Homo.pl na antenie HBO 0

W połowie lutego HBO pokaże film dokumentalny Roberta Glińskiego Homo.pl

Homo.pl opowiada o życiu homoseksualistów. Bohaterami filmu są fryzjer i specjalista od marketingu, wykładowca i młody pracownik banku, dziewczyny zakładające firmę remontową, samotna fotografka, a także piekarz i pielęgniarz. Opowiadają oni o sobie, o tym jak się poznali. Z filmu można się również dowiedzieć, jak informacje o ich orientacji przyjęła rodzina, czy chcą mieć dzieci. Widzowie obserwują ich w codziennych sytuacjach.

Reżyser filmu Robert Gliński wspomina, że cztery lata temu mieszkał przez kilka miesięcy w Berlinie u pary gejów. – Byli małżeństwem. Zachowywali się jak para heteroseksualna. Wstawali rano, jedli śniadanie, gnali do pracy, potem późny obiad, książka albo kino, czasem spotkania z przyjaciółki. Wszyscy traktowali ich normalnie – opowiada.

- Wtedy po raz pierwszy pomyślałem o filmie o polskich gejach i lesbijkach. Że trzeba zobaczy i pokazać, jak wygląda życie pary homoseksualnej w Polsce – mówi Robert Gliński. – Poznałem wielu gejów wiele lesbijek, którzy żyją jak wszyscy, albo raczej chcą żyć jak wszyscy – dodaje.

Homo.pl wyprodukowany został przez HBO Polska i Filmcontract Ltd przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jest to 5 film dokumentalny polskiego oddziału HBO. Wcześniej zrealizował m.in. Śmierć z ludzką twarzą (2006) i Wojownik (2007).

Film dokumentalny widzowie HBO będą mogli obejrzeć 14 lutego o godz. 21.00. Produkcja trwa 74 minuty.

Kadr z filmu Homo.plKadr z filmu Homo.pl

medialink.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…