widoczny tu i tam. hasam.

Bielski Chłodnik 0

Unikalne! Wyjątkowe! Smakowite spotkanie z kulturą niezależną z Bielska Podlaskiego! Świat widziany, opowiedziany i przetworzony przez bielskich filmowców i muzyków.

Powoli, po kolei. Na początku pokaz filmu „Amerykański sen” w reżyserii masława, kirgi$a i parkosa.
Film z wak – akcji, czas trwania 60 minut. Ekipa RADIA BAŁAĆKO – zwana także TRZEMA BŁOTNYMI JEŹDŹCAMI – przemierza ogromną Amerykę od San Francisco do Nowego Yorku. Z zachodu na wschód. 8500 km do zrobienia i tysiące dolarów do wydania… Nie można przeoczyć tak wyjątkowej podróży!

Co nie co o Błotnych Jeźdźcach:
Masław (Marek Włodzimirow) – alchemik obrazu, podlaski lew salonowy, najczęściej widywany na kartofliskach bielskowych

Kirgi$ {Andrzej Kiryziuk}- „…on mały ale chitry…“ korzennie wywodzący się z Bielska Podlaskiego jednak zawładnięty korporacyjną rzeczywistością próbuje się z tego otrząsnąć; jego codziennym zajęciem jest liczenie hajsu, szmelcu, sałaty, kapusty, mamony, etc. w różnych nominałach

Parkos {Irek Prokopiuk} – teoretyk rzeczywistości, jego trafne uwagi o „american dream“ poruszają nawet najtęższe umysły.

Dodatkowo pokaz dzieła Irka „Parkosa” Prokopiuka , czyli „Za svabodu” Film dokumentalny o rewolucji na Białorusi. W 2006 roku Białorusini wybierali prezydenta. Konwencja zdjęć i historyczny moment zalążka demokracji u naszych sąsiadów. Sfałszowane wybory i pacyfikacja miasteczka namiotowego na Placu Październikowym w Mińsku to decyzje ostatniego dyktatora Europy. Film pokazuje gorący czas kampanii prezydenckiej, przygotowania opozycji, kłamliwe informacje państwowej telewizji i walkę o wolność na ulicach Mińska. Bohaterami filmu są studenci i młodzi ludzie, którzy ze względu na reżim i przekonania polityczne nie mogą studiować w swoim kraju.

koncert – MELODY RAF
Muzycy o sobie: „Melody Raf to projekt, w którym szukamy dźwięków emocji. W muzyce interesuje nas to, co proste i harmoniczne (nie mylić z prostactwem i sielskością). Tworzenie dla nas to ciągłe odnajdywanie dwóch dźwięków w oprawie niepokojącego rytmu. W obecnym składzie gramy od 2005 roku. Aktualnie pracujemy nad debiutanckim materiałem”.

Zespół tworzą: Slawek – drums Los – guitar Darek – vocal Rafal – guitar Mariusz – bass

A wszystko… 8 lutego klub FAMA (Białystok), godz. 18.30, wstęp wolny

Bielski ChlodnikBielski Chlodnik

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…