Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Jan P. Matuszyński stworzy serial ''Król'' na podstawie powieści Szczepana Twardocha! 2

Powstanie serial na podstawie książki jednego z najgłośniejszych, współczesnych pisarzy w Polsce Szczepana Twardocha. Chodzi o istotny utwór dla wielu czytelników, nie tylko tego autora, Król! Reżyserią projektu ma zająć się Jan.P Matuszyński, a odważny pomysł wpadła stacja Canal+. Na szansę, by sprawdzić co wyszło z tej intrygującej współpracy będziemy musieli trochę poczekać.

Projekt jest na etapie castingów, więc wątpliwa jest premiera jeszcze w tym roku. Nie da się jednak, niezależnie od czasu oczekiwania, nie ekscytować się tym projektem. Szczepan Twardoch będzie w ścisłej współpracy przy realizacji serialu, a człowiek, który stanie zza kamerą Jan P. Matuszyński to przecież autor wielkiego sukcesu filmowego, czyli produkcji o rodzinie Beksińskich, Ostatnia Rodzina oraz maczał palce w odcinkach serialu Wataha i Nielegalni. Prawa do ekranizacji książki Canal+ wykupiło jeszcze przed premierą Króla, wiele ryzykując i wierząc w sukces Twardocha. Jak pokazują wyniki sprzedażowe, ryzyko się opłaciło. Zobaczymy, czy sukces się powtórzy w przeniesieniu książki na mały ekran. Zdjęcia ruszają w kwietniu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…