Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Woody Allen pozywa Amazon Studios - chce 68 milionów dolarów 0

Wydawało się, że współpraca pomiędzy Woodym Allenem, a Amazon Studios układa się bardzo dobrze. Wszystko zaczęło się jednak psuć wraz z pojawieniem się artykułu traktującego o zarzutach związanych z molestowaniem córki przez filmowca.

Woody Allen jest wściekły na Amazon Studios z powodu braku premiery jego nowego filmu zatytułowanego A Rainy Day in New York. Firma podpisała z reżyserem umowę na dystrybucję jego nowych filmów, dodatkowo Allen miał zrealizować jeszcze trzy kolejne produkcje przy udziale Amazonu. Jednak z racji artykułu, który pojawił się w prasie dystrybutor się wycofał.

Z tego też powodu Woody Allen czuje się pokrzywdzony i złożył już odpowiednie papiery do sądu. Reżyser uważa, że informacje, które zostały zamieszczone w artykule są nieprawdziwe, a dodatkowo zostały opublikowane po raz pierwszy dawno temu. Córka Allena, Dylan Farrow, od dawna twierdziła, że ​​ojciec wykorzystywał ją seksualnie, gdy była dzieckiem. Według filmowca była to zwykła manipulacja ze strony matki, którą jest Mia Farrow.

Sam Amazon wiedział o tym zarzutach przy okazji realizacji serialu Crisis in Six Scenes i podpisywaniu umowy na nakręcenie przez Allena czterech filmów. Reżyser żąda 68 milionów z racji płatności gwarancyjnych wynikających z realizacji czterech filmów (w umowie był między innymi zapis gwarantujący 90-dniową dystrybucję kinową A Rainy Day in New York). Do tego dochodzi także odszkodowanie i honoraria prawników. Pozew został złożony w Południowym Dystrykcie Nowego Jorku.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

PolepioneKadry

Absurdalne zachowanie Amazona. Wiedza o tym, że córka Allena twierdzi, że ten ją molestował jest znana od dawna i powszechna. Amazon wiedział co robi i zdawał sobie sprawę, że jakiś dziennikarzyna z braku lepszego tematu może w każdej chwili napisać kolejną wersje tego samego tekstu. W głowie się nie mieści!!!

Proszę czekać…