Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Łukasz Żal z prestiżową nagrodą za Zimną Wojnę! 0

Takie newsy nigdy nam się nie znudzą. Zimna Wojna nie schodzi z afiszy. Tym razem do autora zdjęć filmu Łukasza Żala powędrowała nagroda od Amerykańskiego Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych. Według wielu to ustawia go na pierwszym miejscu w kolejce po Oscara!

Większość tego wieczoru obstawiała, że statuetka powędruje do jednego z największych "pewniaków", wyjątkowego filmu Alfonsa Cuarona Romy, który już ma wiele ważnych nagród na koncie, również tych dotyczących specyficznej i istotnej warstwy wizualnej (zdjęcia). Tym razem jednak doceniony został operator Łukasz Żal.

Ten rok zdecydowanie należał do wyjątkowych. Wcześniej w wyścigu po te statuetki tak wiele do powiedzenia nie miały filmy ze skromnymi zdjęcia, oszczędnymi, w czarno-białej konwencji z nieanglojęzycznego środowiska. To tacy operatorzy w tym roku wiodą prym.

Twórcy Zimnej Wojny dobudowują kolejne półki na nagrody. Czy będą musieli znaleźć miejsce na Oscara? Mamy kolejny dowód, że nadzieja na tę statuetkę nie jest nieuzasadniona.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…