Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

'Deadwood' - kiedy premiera filmu HBO? 0

To nie koniec serialu Deadwood! Wkrótce na małe ekrany trafi pełnometrażowy film, kontynuujący wydarzenia z telewizyjnej produkcji. HBO wyjawiło, na kiedy w przybliżeniu zaplanowana została premiera westernu.

Deadwood przedstawia losy tytułowej osady, która znajduje się na terytorium Dakody Południowej. Fabuła wiernie odnosiła się do historycznych wydarzeń, zaś na przestrzeni historii pojawiło się kilka rzeczywistych osób (jak Wild Bill Hickok, Sol Star, Wyatt Earp albo George Hearst). W latach 2004-2006 ukazały się trzy sezony, liczące w sumie 36 odcinków. Później serial został anulowany – widzowie musieli czekać 13 lat na powrót bezlitosnego świata Dzikiego Zachodu.

Pełnometrażowy film przedstawi bohaterów serialu, którzy spotykają się po 10 latach rozłąki. Wspólnie będą świętować uzyskanie statusu stanu przez Dakodę Południową. Stare rywalizacje odżyją na nowo, dawne sojusze zostaną wystawione na poważną próbę, a zasklepione rany znów się otworzą. Oczekiwania względem pełnometrażowego filmu są olbrzymie, zwłaszcza że serial był nominowany do Emmy aż 28 razy – w sumie zgarnął 8 statuetek.

Za sterami nowego filmu stanął David Milch – twórca odpowiedzialny za serial Deadwood. W obsadzie powrócą Ian McShane (Al Swearengen), Timothy Olyphant (Seth Bullock), Molly Parker (Alma Ellsworth), Paula Malcomson (Trixie), John Hawkes (Sol Star), Anna Gunn (Martha Bullock), Dayton Callie (Charlie Utter), Brad Dourif (Doc Cochran), Robin Weigert (“Calamity” Jane Canary), William Sanderson (E.B. Farnum), Kim Dickens (Joanie Stubbs) i Gerald McRaney (George Hearst).

HBO nie podało jeszcze oficjalnej daty premiery filmu. Wiadomo natomiast, że tytuł zadebiutuje na wiosnę 2019 roku. Film będzie dostępny na HBO i na HBO GO.

Źrodło: deadline.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Adamus0101

Nareszcie jakaś dobra wiadomość. Po tylu latach znowu zawitamy do Deadwood. To teraz czekam jeszcze na reaktywację Firefly, Stargate Atlantis i Universe.

Proszę czekać…