Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Horror 'Prodigy. Opętany' szansą na dużą karierę dla Taylor Schilling? 0

Horror Prodigy. Opętany z Taylor Schilling, gwiazdą przebojowego serialu Netflixa Orange is the New Black (nominacja do Złotego Globu dla najlepszej aktorki w serialu dramatycznym oraz do nagrody Emmy dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w serialu dramatycznym) w kinach oglądać będziemy od 15 lutego.

Reżyser filmu Nicholas McCarthy wspominał, że jego fascynacja horrorem datuje się od czasów dzieciństwa, gdy bez pozwolenia rodziców obejrzał Egzorcystę Williama Friedkina. W scenariuszu Prodigy. Opętany dostrzegł bardzo mu bliski i mocno obecny w tamtym, klasycznym już, filmie motyw bezwarunkowej miłości matki do dziecka.

Bardzo wiele z moich ulubionych horrorów to te, w których główną rolę grają kobiety. Mia Farrow w "Dziecku Rosemary", Ellen Burstyn w "Egzorcyście" – te postaci i występy trudno zapomnieć. I chociaż "Egzorcysta" przypomina pełną napięcia sztukę teatralną z ważnymi męskimi bohaterami, to jeśli o mnie chodzi, największy emocjonalny odzew wzbudziła u mnie postać grana przez Burstyn. Podobnie myślałem przy montażu filmu "At the Devil’s Door" – okazało się, że stworzyłem opowieść, w której wszyscy mężczyźni to idioci lub dranie. Rozmawiałem ze znajomym o horrorach, w których główni bohaterowie to mężczyźni i zacząłem się zastanawiać, czy był choć jeden film tego gatunku, w którym to naprawdę zadziałało.

mówił kilka lat temu Nicholas McCarthy

Czy więc do listy wybitnych aktorek, które zagrały niezapomniane role w horrorach dołączy wkrótce Taylor Schilling? Wygląda na to, że jest na to spora szansa.

Sarah niepokoi się dziwnym zachowaniem swego ośmioletniego syna. Pozornie Miles nie różni się od innych chłopców w tym wieku, a jednak może stanowić poważne zagrożenie dla całej rodziny. Sarah podejrzewa, że za tą mroczną przemianą stoją nadprzyrodzone siły. Pragnąc za wszelką cenę chronić syna, postanawia rozwikłać zagadkę jego opętania. Okazuje się, że wyjaśnienie tkwi w przeszłości, a wyprawa w minione lata to rajd po świecie nieznającym granicy między wyobraźnią a rzeczywistością. Czego dowie się Sarah i czy uda jej się ocalić Milesa?

Prodigy. Opętany w kinach od 15 lutego!

Źrodło: Informacja Prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…