Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Fani Oscarów nie zobaczą wręczenia statuetki za najlepsze zdjęcia 0

Jakiś czas temu spekulowano, że Amerykańska Akademia Wiedzy i Sztuki Filmowej zdecyduje się na skrócenie kolejnej ceremonii rozdania Oscarów. Pomysł był taki, aby kilka nagród przyznano w trakcie reklam. Wreszcie poznaliśmy kategorie, których mielibyśmy nie zobaczyć w trakcie emisji na żywo.

John Bailey, prezes Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki filmowej ogłosił, że kategoriami, które został wytypowane przez ludzi odpowiedzialnych za realizację Oscarów są: "Najlepsze zdjęcia", "Najlepszy montaż", "Najlepsza charakteryzacja i fryzury" oraz "Najlepszy film krótkometrażowy". Poniżej przypominamy tytuły, które zostały nominowane w poszczególnych kategoriach:

NAJLEPSZE ZDJĘCIA

NAJLEPSZY MONTAŻ

NAJLEPSZY CHARAKTERYZACJA

NAJLEPSZY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY

Z punktu widzenia polskiego widza z pewnością fatalną nowiną są decyzje związane z kategorią operatorską. Łukasz Żal zdobył nominację do Oscara i jest głównym rywalem w walce o statuetkę dla Alfonso Cuaróna. Oczywiście sama kategoria również wydaje się na tyle ważna, że powinna pozostać w głównym programie Oscarów.

91. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 24 lutego.

A Wy co o tym sądzicie?

Źrodło: Oscars.org

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Adamus0101

Idiotyzm. Chcą krócej to lepiej niech wywalą reklamy albo dadzą je w rogu ekranu w czasie transmisji.

PolepioneKadry

Oni chyba zwariowali. Zdjęcia to przecież niesamowicie ważna, integralna część filmu. Jak można w ten sposób pominąć to wyróżnienie?! Skandal. Szczególnie, że jeżeli dobrze rozumiem na wizji będzie przyznany Oscar za dźwięk i montaż dźwięku chociażby, które to kategorie są jednak kategoriami bardziej technicznymi, natomiast pomija się Oscara za zdjęcia, które towarzyszyły kinu od samego początku. Nie potrafię tego ogarnąć.

Proszę czekać…