Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Reżyser 'Hiszpańskiego cyrku' stworzy serial grozy dla HBO 0

HBO Europe wyprodukuje serial grozy 30 monedas. Nowa hiszpańska produkcja HBO wyreżyserowana zostanie przez nagradzanego m.in. na Festiwalu Filmowym w Wenecji Álexa de la Iglesii, który wraz ze swoim wieloletnim współpracownikiem Jorgem Guerricaechevarríą jest także współautorem scenariusza. Zdjęcia do produkcji 30 monedas rozpoczną się jeszcze w tym roku w Hiszpanii.

Álex de la Iglesia jest jednym z najwybitniejszych hiszpańskich reżyserów. Jego filmografia obejmuje wiele głośnych filmów, takich jak m.in. Perfectos desconocidos, Bar czy obraz, który zdobył osiem nagród Goya – Wredne jędze. W 2010 roku za film Hiszpański cyrk, artysta wyróżniony został m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Otrzymał wtedy Srebrnego Lwa za najlepszą reżyserię oraz Złotą Osellę za najlepszy scenariusz. De la Iglesia ma na swoim koncie wiele produkcji telewizyjnych, w tym m.in. serial science fiction Plutón B.R.B. Nero i Pokój dziecięcy, który jest częścią antologii "Películas para no dormir".

Serial 30 Monedas opowiadać będzie o tragicznym życiu księdza Vergary – egzorcysty, boksera i byłego skazańca, który przez władze kościelne zesłany zostaje do położonej na odludziu hiszpańskiej wioski. Vergara chce zapomnieć i zostać zapomnianym, niestety jego wrogowie szybko orientują się, gdzie można go znaleźć.

Kiedy okazuje się, że ksiądz prawdopodobnie ma jakiś związek z serią tajemniczych zjawisk paranormalnych, które miały miejsce w wiosce, naiwny burmistrz Paco oraz dociekliwa weterynarz Elena próbują poznać tajemniczą przeszłość Vergary oraz znaczenie tajemniczej, starożytnej srebrnej monety, którą ten ukrywa. Niedługo potem troje bohaterów uwikłanych zostanie w światowy spisek: rozpoczyna się walka o trzydzieści srebrników, które otrzymał apostoł Judasz Iskariota za wydanie Jezusa z Nazaretu. To walka o przeklęte, magiczne monety, które mają niewyobrażalną moc. Wszystko wskazuje na to, że spisek sięga samego Watykanu i zagraża porządkowi współczesnego świata.

Horror, przygoda, akcja, potwory i religia… w kolejnych ośmiu odcinkach serialu 30 monedas. Zobaczymy wszystkie lubione tematy Álexa de la Iglesii, które baskijski reżyser po mistrzowsku rozwija zgodnie z konwencją gatunku.

30 monedas to projekt, o którym marzyłem przez całe życie. To serial, który łączy w sobie elementy thrillera, kina akcji i kryminału. Fabuła historii rozpoczyna się w hiszpańskiej wiosce na odludziu, a potem toczy się na całym świecie. To mix gatunków, który ma bawić widzów, ale także spędzać im sen z powiek. Dziwne stworzenia, przeklęte sekty i niewypowiedziane sekrety przenikać będą do rzeczywistości, która może budzić nieufność jedynie w tych, którzy odważą się ją odkrywać. To będzie wyjątkowe przeżycie dla widzów, którzy są spragnieni rozrywki z dreszczem emocji.

mówi Álex de la Iglesia

Serial 30 monedas wyprodukowany zostanie dla HBO Europe przez spółkę Pokeepsie Films. Obowiązki producentów wykonawczych w imieniu HBO Europe pełnią Miguel Salvat, Steve Matthews i Antony Root. Zdjęcia rozpoczną się jeszcze w tym roku w Hiszpanii. Premiera serialu odbędzie się tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.

Źrodło: HBO / Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…