Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

'Ciemno, prawie noc' - zwiastun adaptacji bestsellerowej powieści 1

Zostało mało czasu, by przerwać krąg zła. Prezentujemy oficjalny zwiastun adaptacji bestsellerowej, nagrodzonej "Nike" powieści Joanny Bator. Nowy film Borysa Lankosza Ciemno, prawie noc w kinach od 22 marca.

Foto: Adam Golec/Aurum Film

Premiera trzymającego w napięciu thrillera z Magdaleną Cielecką w roli głównej zbliża się wielkimi krokami. Historia reporterskiego śledztwa Alicji Tabor to adaptacja bestselleru Joanny Bator pod tytułem "Ciemno, prawie noc". Pełna tajemnic opowieść zabierze widza w świat skrywanych przez lata tajemnic i zbrodni.

Na ekranie Magdalenie Cieleckiej partneruje Marcin Dorociński oraz inne, wielkie nazwiska polskiego kina: Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Agata Buzek, Jerzy Trela, Helena Norowicz, Dorota Kolak, Piotr Fronczewski, Piotr Żurawski, Roma Gąsiorowska i Rafał Maćkowiak. Obraz wyreżyserowany został przez Borysa Lankosza, twórcę m.in. Rewersu, Ziarna prawdy oraz serialu TVN Pod powierzchnią.

Najnowszy obraz Aurum Film, producentów m.in. Carte Blanche i Ostatniej Rodziny, wejdzie do kin 22 marca.

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor. Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas…

Źrodło: Kino Świat / Informacja Prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…