Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Alfonso Cuarón trafia celnie niczym Krzysztof Piątek! 0

Nie milkną echa po tym, jak Amerykańska Akademia Wiedzy i Sztuki Filmowej ogłosiła listę kategorii, które zostaną wręczone w trakcie reklam tegorocznych Oscarów. Największe kontrowersje budzi ta związana z najlepszymi zdjęciami.

Akademia Filmowa zdecydowała, że statuetki za zdjęcia, montaż, charakteryzacją i fryzury oraz film krótkometrażowy zostaną wręczone poza kamerami, w trakcie reklam, które będą przerywały transmisję 91. ceremonii rozdania Oscarów. Idealnie zaistniałą sytuację skomentował na Twitterze nominowany do Oscara w kategorii "Najlepsze zdjęcia" Alfonso Cuarón. Meksykański filmowiec sam zajął się operatorskim rzemiosłem przy okazji Romy i zrobił to w perfekcyjny sposób.

W historii KINA, arcydzieła istniały bez dźwięku, bez koloru, bez historii, bez aktorów i bez muzyki. Żaden film nie istniał bez zdjęć i montażu.

napisał Cuarón

Oczywiście Alfonso Cuarón nigdzie nie zaznaczył, że jego post skierowany jest w stronę Amerykańskiej Akademii Filmowej, ale możemy bezpiecznie założyć, że jest on spowodowany decyzjami tegorocznej gali.

O Oscara w kategorii "Najlepsze zdjęcia" w tym roku walczą:

Źrodło: Twtter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…