Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Nowy termin 10. American Film Festival. Trwa nabór filmów 0

W tym roku odbędzie się już 10. American Film Festival we Wrocławiu. Jubileuszowa edycja potrwa aż 7 dni. Szykujcie się na amerykański tydzień wypełniony filmami, dyskusjami i wydarzeniami specjalnymi. To prawdziwe święto niezależnego kina prosto z USA i okazja, żeby odkryć nowych twórców, a także przypomnieć zapomnianych mistrzów. American Film Festival odbędzie się w dniach 5-11 listopada 2019.

Jednym ze znaków rozpoznawczych American Film Festival są dwie sekcje konkursowe, w których to widzowie pełnią rolę jurorów. Oceniane filmy będą rywalizować o nagrodę publiczności w kategoriach: film fabularny, czyli sekcja SPECTRUM (nagroda w wysokości 10 tys. dolarów) i film dokumentalny – AMERICAN DOCS (nagroda w wysokości 5 tys. dolarów).

Właśnie ruszył nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji zarówno do sekcji konkursowej, jak i sekcji ON THE EDGE, prezentującej filmy autorskie, wykraczające poza konwencje kina.
Formularz dostępny jest na stronie

American Film Festival od początku swojego istnienia trzyma rękę na pulsie i prezentuje filmy, które zdobywają laury na niezależnych festiwalach filmowych. Przykładem jest niedawny sukces filmu Dollhouse: Jak amerykańska popkultura pozbawia kobiety podmiotowości.

Nicole Brending, której film miał światową premierę podczas 9. American Film Festival, otrzymała główną nagrodę na festiwalu filmowym Slamdance 2019, jednym z największych festiwali filmów niezależnych w USA. Małgorzata Sadowska ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty określiła ten film jako feministyczną bombę ukrytą w lekkiej, zabawnej formie lalkowej animacji, satyrę na amerykańską popkulturę, demaskującą podszyte mizoginią mechanizmy produkowania kobiecych gwiazd, czy klisze kina dokumentalnego.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…