Oficjalna galeria zdjęć z filmu MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE 0

Dziś czterdziesta czwarta rocznica śmierci człowieka, dzięki któremu świat usłyszał o Bożym Miłosierdziu. Maciej Małysa w roli ks. Michała Sopoćki, Janusz Chabior jako malarz Eugeniusz Kazimirowski i Kamila Kamińska jako św. Faustyna

Prezentujemy galerię zdjęć z filmu Miłość i Miłosierdzie

Film w kinach od 29 marca.

ZDJĘCIA:

Fot. Aleksandra Kamińska

Fot. Aleksandra Kamińska

Fot. Aleksandra Kamińska

Fot. Aleksandra Kamińska

Fot. Aleksandra Kamińska

Fot. Aleksandra Kamińska

Fot. Aleksandra Kamińska

Fot. Aleksandra Kamińska

Film Miłość i Miłosierdzie opowiada historię św. Faustyny Kowalskiej, której wizje i misja dały początek kultowi Bożego Miłosierdzia. Największym propagatorem kultu był jej spowiednik, ks. Michał Sopoćko, który to doprowadził do namalowania obrazu Miłosiernego Chrystusa „Jezu ufam Tobie” według wskazówek siostry, jego publicznego wystawienia w Ostrej Bramie oraz rozpowszechnienia broszur z jego reprodukcją. Ksiądz jest autorem wielu publikacji poświęconych dobroci Jezusa, w tym czterotomowej – „Miłosierdzie Boga w dziełach Jego”. Dziś, w imieniny Faustyny, przypada równo czterdziesta czwarta rocznica śmierci księdza, dzięki któremu o Faustynie i jej wizjach dowiedział się cały świat, a wizerunek Jezusa z obrazu stał się symbolem zapoczątkowanego przez nią kultu Bożego Miłosierdzia. W 2008 roku papież Benedykt XVI w procesie beatyfikacji uznał Michała Sopoćkę za błogosławionego.

Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim. Działalność polskiej zakonnicy daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata. Niezwykłe spotkanie siostry Faustyny i Jezusa zostało potwierdzone przez wielu papieży, w tym Jana Pawła II, który 30 kwietnia 2000 roku oficjalnie uznał ją za świętą i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, którego w wizjach siostry Faustyny domagał się sam Jezus.

Za produkcję odpowiada Fundacja Filmowa im. św. Maksymiliana Kolbe oraz TVP.

Źrodło: Materiały prasowe

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…