Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Amazon potwierdza umiejscowienie akcji 'Władcy Pierścieni' 5

Nie będzie chyba przesadą, jeśli napiszę, że ekranizacja "Władcy Pierścieni" jest najbardziej wyczekiwanym projektem Amazonu. Pomimo tego, że trzy filmy Petera Jacksona nadal cieszą się uwielbieniem wśród fanów, to chcieliby oni zobaczyć kolejną historią rozgrywającą się w Śródziemiu. Amazon zdradził właśnie, w której epoce będzie rozgrywała się akcja serialu.

Na twitterowym profilu serialu "Lord of the Rings" opublikowana została mapa Śródziemia, z której wynika, że akcja serii osadzona zostanie w Drugiej Erze. J.R.R. Tolkien w swoich "Listach" nazywał ją dość mroczną epoką.

Tym samym możemy być pewni, że serial będzie rozgrywał się przed wydarzeniami, które zaprezentował nam Peter Jackson w swojej trylogii "Władca Pierścieni". Akcja filmów rozgrywa się w czasach Trzeciej Ery.

Druga Era rozpoczęła się wraz z pokonaniem Morgotha, postaci uważanej za najpotężniejszego Ainura. Jej zakończenie przypada na pierwsze pokonanie Suarona. Fabuła osadzona w Drugiej Erze została opisana w "Silmarillionie". To właśnie w tym okresie powstały pierścienie.

Niestety nadal nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się premiery serialu "Władca Pierścieni". Amazon planuje zrealizować pięć sezonów, na które przeznaczy ogromne pieniądze. Mówi się, że będzie to jedna najdroższych produkcji telewizyjnych w historii.

Źrodło: ComingSoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Adamus0101

Śródziemia nigdy za dużo. :P

ZSGifMan

"Amazon planuje zrealizować pięć sezonów, na które przeznaczy ogromne pieniądze. Mówi się, że będzie to jedna najdroższych produkcji telewizyjnych w historii."
Strach się bać jaki rekord $$$ padnie, zostaje tylko cierpliwie czekać ;)                                                                                      

Bercik022 ZSGifMan

@ZSGifMan aktualnie jest mowa o miliardzie dolarów za te 5 sezonów. Jeżeli planują zrobic Silmarinion lub wzorować sie na nim to nie dziwie sie ze taki wydatek.

PolepioneKadry Bercik022

@Bercik022@ZSGifMan Za ten projekt należą się podziękowania twórcom Gry o Tron. Wcześniej nikt by się na to nie porwał. Bercik, nie wiem czy jesteś fanem trylogii Władcy, ale Silmarillion zekranizowany w postaci kilkudziesięciogodzinnego filmu to może być absolutne arcydzieło świata telewizji.

Bercik022 PolepioneKadry

@PolepioneKadry ciekawi mnie bitwa numeryjczykow z valarami, historia nazguli i oblężenie czarnej wieży ale to ostatnie pewnie dopiero w 5 sezonie :p

Proszę czekać…