Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Tylko nie mów nikomu - zwiastun dokumentu o pedofilii w polskim kościele 3

Jak od dawna już słychać dziennikarz, reporter Tomasz Sekielski wziął się za temat zjawiska pedofilii w polskim kościele. Dotarliśmy do momentu, kiedy przy pomocy 2500 tys. osób ten trudny projekt o tytule Tylko nie mów nikomu został zrealizowany. Czy to będzie dowód na niezależnie dziennikarstwo? Autor mówi, że film jest bezlitosny i zbratany z prawdą i tylko prawdą. Czy będzie stanowił realny wpływ na jakiekolwiek zmiany? Czy skończy się na dyskusjach i oczywistych oświadczeniach z pewnością o przeinaczeniach i nieuzasadnionych oskarżeniach, które wystosuje kościół?

Droga do zajrzenia na zakrystię polskiego kleru i opowiedzenia o pedofilach w sutannach była bardzo trudna. Żadna stacja telewizyjna, którą odwiedził ze swoim radykalnym pomysłem Sekielski, nie podjęła się współpracy. Zdeterminowany jednak autor zaczął działać na polu crowdfundingu i udało się uzbierać kwotę niezbędną do stworzenia dokumentu. Dzisiaj dostajemy trailer i datę premiery, którą udostępnił na mediach społecznościowych sam autor.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu Sekielski podzielił się z nami poruszającym fragmentem swojego śledztwa.

Nie da się ukryć, że Sekielski nic nie ma zamiaru ukryć. A dowiemy się na ile demaskuje 11 maja 2019 roku. Film będzie dostępny na kanale dziennikarza na YouTube całkowicie za darmo. Publicyście zależy, by jak najwięcej osób go obejrzało.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Olaf89

Pani Bernadetto, "Kościół" pisze się z dużej litery, bo jak rozumiem nie ma Pani na myśli budynku.
"2500 tys. osób" – to daje 2,5 mln. O tyle chodziło?
Składnia i styl:
"Jak od dawna już słychać dziennikarz, reporter"
"wziął się za temat zjawiska"
"Dotarliśmy do momenty, kiedy przy pomocy"
“skończy się na dyskusjach i oczywistych oświadczeniach z pewnością o przeinaczeniach i nieuzasadnionych oskarżeniach, które wystosuje "
"Droga do zajrzenia na zakrystię polskiego kleru"
Nie kopiuję dalej, bo skopiuję cały tekst. Proszę się bardziej przyłożyć, bo wygląda to jak Twitter po 23…

Bernadetta_Trusewicz Olaf89

@Olaf89 Dziękuję bardzo za racjonalną krytykę.

ZSGifMan

No ciekawe bardzo…
Wszedłem tu zwabiony nagłówkiem, ale zaraz potem zobaczyłem nazwisko autora i prawie mi odeszło całe zainteresowanie, bo temat Ameryki nie odkrywa, ale skoro "żadna stacja TV nie chciała", no to może jednak coś tam jest przełomowego i oby się nie skończyło jak większość clickbaitów na YT!                                                                                      

KRCK ZSGifMan

@ZSGifMan To w ogóle nie jest clickbait, a powstawanie tego dokumentu śledzę od kilku miesięcy. Coby nie mówić o Panu Sekielskim, to zasłynął wieloma świetnymi materiałami jako dziennikarz, ma też za sobą debiut filmowy i pisarski. Myślę, że dostaniemy rzetelny, surowy film, przepełniony relacjami ofiar z elementem kina obyczajowego i sensacyjnego. Wydaje się też, że moment na premierę jest doskonały, "Leaving Neverland" przetarł szlak.

Proszę czekać…