Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Papuga Jago będzie mówiła - kto użyczy jej głosu w 'Aladynie'? 0

W aktorskiej wersji Aladyna od Walta Disneya, która w tym roku zadebiutuje na ekranach kin, zobaczymy jeszcze jedną postać znaną doskonale wszystkim fanom klasycznej animacji. Będzie nią papuga Jago.

Jeśli zastanawialiście się czy papuga Jago przemówi w filmie ludzkim głosem, to mamy dla Was odpowiedź i brzmi ona… tak. Głosu popularnemu bohaterowi użyczy Alan Tudyk, dla którego nie będzie to pierwszyzna, jeśli chodzi o tego typu angaż. Aktor miał w swojej karierze okazję zagrać chociażby droida K-2SO w filmie Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Dubbingował także postacie w filmach animowanych: King Candy w Ralphie Demolce oraz Heihei w Vaianie.

W animacji Walta Disneya z 1992 roku głosu papudze Jago użyczył Gilbert Gottfried. On również wcielił się w zrzędliwego ptaka w dwóch sequelach – Aladyn: Powrót Dżafara i Aladyn i król złodziei.

W obsadzie oprócz Alana Tudyka są także Will Smith (jako Dżin), Mena Massoud (w roli tytułowej) oraz Naomi Scott (jako księżniczka Jasmine). Reżyserem produkcji jest Guy Ritchie. W tym tygodniu zadebiutował nowy zwiastun disneyowskiego widowiska. Jeśli nie mieliście okazji go zobaczyć, to poniżej możecie nadrobić tę zaległość.

Premiera filmu została zaplanowana na 24 maja 2019 roku.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan

A papuga Jago też będzie aktorska? ;D                                                                 
Czy może jednak animowana?                                                                  

Proszę czekać…