Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Marvel wybrał reżysera filmu o pierwszym azjatyckim superbohaterze 0

Marvel Studios po realizacji pierwszego solowego filmu o superbohaterce, zamierza otworzyć się na rynek azjatycki. W planach studia jest stworzenie filmu o przygodach superbohatera zwanego Shang-Chi.

Marvel Studios znalazło już nawet człowieka, który zasiądzie na stołku reżyserskim. Włodarze studia postanowili zatrudnić Destina Daniela Crettona do nakręcenia filmu o superbohaterze pochodzącym z Azji. Oczywiście wszyscy w Marvelu wiedzą, że otwarcie się na kolejny rynek może zaowocować dalszym rozwojem Kinowego Uniwersum Marvela. Film o przygodach Shang-Chi z pewnością przyciągnie do kin miliony widzów z Azji oraz Amerykanów, którzy posiadają azjatyckie korzenie.

Scenariusz filmu zostanie napisany przez Dave'a Callahama. Jeśli chodzi o samego Crettona, to ma on na razie kilka ciekawych projektów, jednak najbardziej znanym jest film Przechowalnia numer 12, w którym główną rolę zagrała Brie Larson. Co ciekawe filmowiec aktualnie pracuje nad nowym filmem z odtwórczynią roli Kapitan Marvel oraz jeszcze jedną gwiazdą MCU – Michaelem B. Jordanem. Produkcja nosi tytuł "Just Mercy".

Bohater pojawił się po raz pierwszy w 1973 roku w 15. numerze "Special Marvel Edition". Shang-Chi nie posiada żadnych niesamowitych zdolności. Jest jednak wielkim mistrzem sztuk walki, a swoje umiejętności wykorzystuje do walki z przestępczością. Pochodzi z Chin i jest synem przestępcy znanego pod imieniem Fu Manchu.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…