Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

'Czarnobyl - zbliża się premiera nowego serialu HBO 1

Miniserial Czarnobyl przedstawia fabularyzowaną historię awarii elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Była to jedna z najtragiczniejszych w skutkach katastrof spowodowanych przez człowieka, a jednocześnie zdarzenie, w którym wielu bohaterskich ratowników poświęciło własne zdrowie i życie, by ratować Europę przed skutkami niewyobrażalnego kataklizmu. Premiera koprodukcji HBO i SKY odbędzie się 7 maja w HBO i HBO GO.

28 kwietnia 1986 roku w elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie, na terenie ówczesnego ZSRR, doszło do ogromnej eksplozji. Uwolniona podczas wybuchu chmura radioaktywna spowodowała skażenie promieniotwórcze na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy i rozprzestrzeniła się po całej Europie, w tym w Polsce, Skandynawii, Europie Środkowej i Zachodniej.

Jared Harris wciela się w Walerija Legasowa, wiodącego radzieckiego fizyka jądrowego, który był członkiem komisji badającej przyczyny awarii i jako pierwszy zrozumiał skalę katastrofy. Stellan Skarsgård gra zastępcę przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR Borysa Szczerbinę, który z kremlowskiego nadania przewodniczył pracom rządowej komisji ds. Czarnobyla w pierwszych godzinach po awarii. Emily Watson zobaczymy w roli Ulany Khomyuk, radzieckiej fizyczki jądrowej, która chce poznać prawdziwe przyczyny wybuchu reaktora.

Zdjęcia do miniserialu zostały zrealizowane na Litwie. Premiera pięciodocinkowego miniserialu HBO Czarnobyl odbędzie się we wtorek, 7 maja w HBO i HBO GO, dzień po amerykańskiej premierze. W HBO GO serial dostępny będzie od rana, a w HBO jego emisja została zaplanowana na godz. 21.10.

Źrodło: HBO / Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

ZSGifMan

Zdjęcia zrealizowano na… Litwie?! To co, ta wspaniała pomarańczowo rewolucyjna Ukraina jednak nie nadaję się do nakręcenia w niej miniserialu?!
Ale mam nadzieję, ze jednak jakieś oryginalny photage stamtąd się znajdzie do pokazania ogromu zniszczeń…                                                            

KRCK ZSGifMan

@ZSGifMan To tak jak Polska, a konkretnie Warszawa, nie nadawała się do kręcenia "Azylu" i wybrano Pragę. I po co ta rewolucja Solidarności? Litwa będzie idealna, podobne plenery i pewnie Ignalin.

Proszę czekać…