Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Łukasz Żal operatorem w nowym filmie Kaufmana! 0

Łukasz Żal to utalentowany operator filmowy, którego możemy (powinniśmy!) znać z pracy przy tak znaczących produkcja jak m.in.: Ida, Zimna Wojna, czy Intruz. Został nominowany dwukrotnie do Oscara, a ostatnio również uzyskał ważną i prestiżową nagrodę od Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów Filmowych za obraz Zimna Wojna . Teraz otwiera się w jego karierze kolejny rozdział. Zaczyna pracę przy swoim pierwszym anglojęzycznym projekcie. We współpracy z Netflixem będzie pracował przy nowym filmie Charliego Kaufmana. To uznany reżyser kina artystycznego odpowiedzialny za takie tytuły, jak Zakochany bez Pamięci, czy Synekdocha Nowy York. Oba filmy były dziełami bez zająknięciami autorskimi, z wyobraźnią i niestandardowymi rozwiązaniami operatorskimi.

Nowy film Kaufmana z Żalem na pokładzie będzie nosił tytuł I’m Thinking of Ending Things. To adaptacja znanej powieści Iaina Reida o takim samym tytule. Opowieść traktuje o dwójce zakochany, którzy przemierzają mniej popularne miejsca w Stanach Zjednoczonych.

Na planie znajdą się również Brie Larson i Jesse Plemons. Na razie tyle zostało podanych informacji dotyczących obsady.

Kolejny, wspaniały sukces w karierze naszego polskiego operatora Łukasza Żala. Na dodatek przy pierwszym swoim projekcie poza Polską w jakże uznanym i ważnym filmowo towarzystwie!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Khaosth

"To uznany reżyser kina artystycznego odpowiedzialny za takie tytuły, jak Zakochany bez Pamięci, czy Synekdocha Nowy York. Oba filmy były dziełami bez zająknięciami autorskimi, z wyobraźnią i niestandardowymi rozwiązaniami operatorskimi." – Akurat "Zakochanego bez pamięci" reżyserował Michel Gondry, więc Kaufman-scenarzysta miał tam nieco mniej wpływu na "niestandardowe rozwiązania operatorskie", a i sam Gondry znany jest z upodobania do zabaw formą ("Jak we śnie", "Dziewczyna z lilią", "Be kind rewind", "Kidding").

PolepioneKadry

Brawa dla Łukasza Żala-)-) Zaczynać w Stanach od Kaufmana to nie lada wyczyn. Co do filmu, to mam nadzieję, że będzie mu bliżej do genialnych kaufmanowskich scenariuszy niż do przegadanej, napuszonej, reżyserskiej Synekdochy

ZSGifMan

Właśnie oglądałem drugi już raz film z Larson pt. "Pokój" i jak ona się bardzo zmieniła, tam taka szara myszka, późniejsze role już bardziej dorosłe i jakby więcej seksapilu w nich, choć tam zapewne było mniej z powodu specyficznej roli.                                                                                                                                                            

Proszę czekać…