Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Shazam! z najgorszym otwarciem w historii DCEU 0

Pojawiły się pierwsze prognozy dotyczące tego, ile może zarobić Shazam! w pierwszy weekend. Liczby nie są najlepsze, ale nie oznacza to wcale, że produkcja nie okaże się kasowym sukcesem.

Według doniesień superprodukcja może liczyć na otwarcie rzędu 40 mln dolarów. Jeśli te prognozy okażą się prawdą wówczas dojdzie do niezbyt fajnej sytuacji z perspektywy włodarzy Warner Bros. Pictures. Film zaliczy bowiem najgorsze otwarcie w historii DC Extended Universe. Nie oznacza to jednak, że Shazam! będzie skazany na kasową porażkę. Jako przykład można podać poprzedni film należący do uniwersum, czyli Aquaman.

Widowisko o królu Atlantydy wystartowało w amerykańskich kinach kwotą 67,8 mln dolarów. Ostatecznie na koncie filmu jest 334 mln dolarów, a jeśli dodamy do tego przychody produkcji z rynków zewnętrznych wówczas okaże się, że zarobił on grubo ponad miliard dolarów. A warto pamiętać, że szacunkowy budżet filmu Shazam! to 80 mln dolarów, czyli dwa razy mniej niż w przypadku przygód Aquamana.

Shazam! zadebiutuje w amerykańskich kinach 5 kwietnia. Jego rywalami o względy widzów będą horror Smętarz dla zwierzaków oraz dramat The Best of Enemies. Warto jednak pamiętać, że dwa tygodnie wcześniej premierę będzie miał film To my, a tydzień wcześniej Dumbo. Te tytuły również mogą mieć wpływ na otwarcie Kapitana Marvela od DC.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Redox

Shazam to też zdecydowanie tańszy film niż poprzednie z DCEU (czy jak to teraz zwą DC World). Myślę jednak, że te prognozy są zaniżone i film zaskoczy swoim wynikiem.

Proszę czekać…