Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Koniec dramy! James Gunn stanie za kamerą 'Strażników Galaktyki vol.3' 1

James Gunn zakopał wojenny topór, współdzielony z Disneyem. Po stosunkowo krótkim okresie banicji twórca powróci na włości Marvela, aby zrealizować Strażników Galaktyki vol.3. Co skłoniło go do takiej decyzji?

Pod koniec lipca 2018 roku Disney opublikował trwożącą wiadomość dla wszystkich miłośników kinowego uniwersum Marvela. James Gunn – reżyser i scenarzysta dwóch pierwszych odsłon Strażników Galaktyki – został zwolniony ze stanowiska. Oznaczało to, że nie stanie za kamerą trzeciej części serii. Powód? Prawicowe media odkopały kontrowersyjne wpisy twórcy na Twitterze, w których wyśmiewał on gwałty, pedofilię i zamach na WTC. Disney musiał interweniować. Firmie zależy w końcu na dobrym wizerunku. Zwłaszcza, że większość produkowanych przez nią treści kierowana jest w stronę nieletnich. Pomimo szczerych przeprosin i próby wytłumaczenia błędu, James Gunn musiał opuścić mury Marvel Studios.

Już wtedy dało się zauważyć, że Disney ani Gunn nie mają względem siebie antagonistycznych relacji. Czas leczy rany, zaś showbiznes rządzi się własnymi prawami. Nie minął prawie rok, a reżyser i scenarzysta powrócił na piastowane stanowisko w Marvelu. Wątpię, aby stało się to dzięki szantażowi Dave'a Bautisty. Odtwórca Draxa zagroził porzuceniem swojej roli, jeśli Gunn nie wróci do reżyserowania Strażników Galaktyki vol.3.

W trakcie swojej banicji James Gunn zdążył zbratać się z konkurencyjnym studiem DC Entertainment. Napisze i wyreżyseruje dla nich nową wersję Legionu Samobójców, w którego obsadzie znalazł się Idris Elba. Premiera filmu DC zaplanowana została na 6 sierpnia 2021 roku. Dopiero później Gunn stanie za kamerą Strażników Galaktyki vol.3. Na nowe przygody Petera Quilla, Gamory (jeśli przeżyje), Groota oraz Draxa przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać…

Źrodło: hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

ZSGifMan

Disney wbił se na kalkulator i wyszło, że to im się zwyczajnie nie opłaca, więc się przeprosili.                                                                                                      

tomi323 ZSGifMan

@ZSGifMan Dzięki Bogu za kalkulatory.

ramsayek

Nie widzę innego reżysera dla ,,Strażników…".

Proszę czekać…