Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Czy główne bohaterki 'Nowych mutantów' będą lesbijkami? 0

Jeden z dwóch ostatnich filmów wytwórni 20th Century Fox należący do uniwersum X-Men – Nowi mutanci, nadal jest jedną wielką niewiadomą. Nikt tak naprawdę nie wie, kiedy i gdzie pojawi się w film. W sieci pojawiła się jednak nowa informacja dotycząca tego, co widzowie mogą zobaczyć na ekranie, jeśli film zostanie pokazany widzom.

Sytuacja filmu Nowi mutanci w reżyserii Josha Boone'a nie należy do najłatwiejszych. Premiera produkcji cały czas jest przekładana i nadal nie wiadomo czy film trafi w ogóle do kin. Dodatkowo producenci zdecydowali się na dokrętki w trakcie, których wprowadzono sporo zmian – nie tylko dotyczyły one tonu samego filmu, ale także dodano nowe postacie. Sytuacja może niebawem się wyjaśni, dzięki oficjalnego przejęciu Foxa przez koncern Walta Disneya.

Jeśli Nowi mutanci nie trafią na ekrany kin, to możliwe, że wylądują, w którejś z platform streamingowych. W grę powinny wchodzić Hulu oraz Disney+. Oczywiście jest również możliwość, że film Josha Boone’a nie ujrzy w ogóle światła dziennego.

Powróćmy jednak do kwestii związanych z samym filmem. W sieci pojawiła się plotka, która sugeruje, że Wolfsbane (na ekranie sportretuje ją Maisie Williams) oraz Dani Moonstar (zagra ją Blu Hunt) będą miały lesbijski związek. Jest to spora zmiana względem komiksowego pierwowzoru.

Co o tym sądzicie?

Źrodło: ComicBookMovie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 18

ZSGifMan

Żal…                                                                                                
@Michael_Corleone @Zuchwalec – pamiętacie prześladowanie?                                    

Michael_Corleone ZSGifMan

@ZSGifMan
Hahahaha :-)
Kiedy wszedłem w wiadomości i zobaczyłem tą 1kę informującą, że ktoś jako jedyny zabrał głos to już wiedziałem kogo należy się spodziewać :-)
A tak na serio to myślę, że ulega Pan złudzeniu, podobnie jak osoby które mają wrażenie, że podróżowanie samolotem jest mega niebezpieczne
bo przecież ciągle słychać o katastrofach samolotów. Nie bierze się jednak pod uwagę, że w tym samym czasie dokonywanych są setki tysięcy lotów
które przebiegają bez żadnych zakłóceń a jednocześnie ma miejsce cała masa wypadków w ruchu lądowym o których nikt nie pisze
bo nikogo by to nie zainteresowało.
Proszę sobie spróbować wyobrazić ile każdego miesiąca wchodzi premier na nasze ekrany i potem powiedzieć mi jeszcze, że filmy w których pojawiają się postacie homoseksualne przekraczają to 3-7% o których kiedyś rozmawialiśmy. Jest jednak pewna okoliczność która sprzyja temu złudzeniu.
Media doskonale wiedzą, że postacie homoseksualne wzbudzają zainteresowanie, budzą kontrowersje i dlatego niemal każdy film z ich udziałem zostanie nagłośniony. Często już w tytule można znaleźć odniesienia do ich orientacji. Nie wydaje mi się aby portal FDB był wolny od takich zabiegów i wcale się nie dziwię bo przecież zarabia na klikalności.

KRCK Michael_Corleone

@Michael_Corleone "Kiedy wszedłem w wiadomości i zobaczyłem tą 1kę informującą, że ktoś jako jedyny zabrał głos to już wiedziałem kogo należy się spodziewać :-)"
:D
W sumie to tak jakby znam jedną lesbijkę-mutanta. xD

Michael_Corleone KRCK

@KRCK Chodzi o kogoś z naszej społeczności? :-)

ZSGifMan Michael_Corleone

@Michael_Corleone
Zadziwiające dla mnie jest to, że nie trąbi się, że bohaterem będzie hetero, czy para hetero zagra w filmie, tylko walą po oczach centralnie, że kto? Tak! HOMO! I to nawet nie to, że ja tu wszedłem z premedytacją, bo cały problematyczny wpis jest zawarty już w tytule i to się wyświetla w spisie wiadomości… To co? W wiadomości też mam nie wchodzić?!
Poza tym już nie można normalnych filmów kręcić, bohaterki nie mogą sobie być kim tam chcą, tylko trzeba koniecznie zaakcentować?!                                                   

Michael_Corleone ZSGifMan

@ZSGifMan Ależ przecież z tym akcentowaniem to nie musi mnie Pan przekonywać bo przecież sam o tym napisałem wyżej.
Proszę mieć pretensję do FDB, że to akcentuje.
Nie mam wątpliwości, że gdybyśmy żyli wieki temu i jakimś cudem mieli dostęp do filmów i Internetu to akcentowana byłaby obecność znacznie mniej kontrowersyjnych środowisk i np. kobieta rozwódka w filmie??? Do czego to doszło xD. Po co to akcentować? Już nie można dać normalnej kobiety?
Dzisiaj nikomu by nie przyszło do głowy to akcentować bo dla nikogo nie stanowi to żadnej nowości ani nie pobudza do refleksji.
Przyjdzie czas gdy media przestaną akcentować homoseksualizm postaci filmowych bo nikt nie będzie widział w tym niczego zaskakującego.
Prawdopodobnie pojawią się nowe środowiska wokół których będzie ten sam szum.

ZSGifMan Michael_Corleone

@Michael_Corleone
Przyjdzie czas gdy media przestaną akcentować homoseksualizm postaci filmowych bo nikt nie będzie widział w tym niczego zaskakującego. Prawdopodobnie pojawią się nowe środowiska wokół których będzie ten sam szum.
Nawet nie chcę wiedzieć jakich wykolejeńców wezmą sobie za cel do promowania, gdy jak piszesz skończy się już moda na homo!                                                                   

Michael_Corleone ZSGifMan

@ZSGifMan A ja już teraz jestem w stanie sobie wyobrazić takie środowisko i będą nimi cyborgi oraz w dalszej przyszłości właśnie mutanci.
Z pewnością jest Panu znana postać Neila Harbissona https://en.wikipedia.org/wiki/Neil_Harbisson
Jestem pewien że gdyby pojawił się taki osobnik np. na Podlasiu to by mu panowie z symbolem szczęścia na ramieniu wybili ze łba te anteny, kamerki :-)

ZSGifMan Michael_Corleone

@Michael_Corleone Przyznam, że nie miałem zielonego pojęcia o tym wykręcie, zapewne dlatego, że wystarczy mi dotychczasowych problemów i jakoś nie szukam sobie na siłę nowych. Szczególnie działa na wyobraźnię fragment:
"…he co-founded the Cyborg Foundation, an international organisation that defends cyborg rights, promotes cyborg art and supports people who want to become cyborgs."
a zaraz potem:
"…he co-founded the Transpecies Society, an association that gives voice to people with non-human identities, raises awareness of the challenges transpecies face, advocates for the freedom of self-design…"
Aż mi ręce opadły! Zaraz będzie mowa nienawiści wobec cyborgów, karygodna cyborgofobia itp. itd.
Pacjent do szybkiego leczenia! Tylko zaraz nasuwa się pytanie: kto miałby go leczyć, skoro na libertyńskim nowoczesnym zachodzie promuje się usilnie wszelkie "inności" w tym wykolejenia?!                                                                   

Michael_Corleone ZSGifMan

@ZSGifMan Proponuję aby diagnozę tego kto jest chory a kto zdrowy oraz związaną z nią ewentualną konieczność leczenia pozostawić lekarzom.
Jeśli kiedykolwiek zaczną gdzieś "promować" środowiska co do których będzie konsensus w środowisku medycznym uznającym ich zachowania
za chorobliwe i wyrządzające innym krzywdę to może być Pan pewien, że stanę u pańskiego boku w walce o normalność.
Póki co nie widzę powodu do niepokoju i cieszę się własnym życiem.

ZSGifMan Michael_Corleone

@Michael_Corleone To zapewne ci sami lekarze, którzy siedzą w kieszeniach wielkokoncernowej mafii farmaceutycznej, a przez kogo konkretnie są "sponsorowani" doskonale widać po bloczkach reklamowych, na których piszą jak dawkować specyfiki jakie nam właśnie zadali? To ci sami, co pod naciskiem mody i lobby pewnych liberalnych kręgów na drodze głosowania oznajmili, że pewne choroby nimi nagle już nie są?
To nie są moje lęki i niepokój, tylko zwykła obawa oparta o doświadczenie z obserwacji: dziś niegroźne i czasem śmieszne odbiegające od norm i ogółu zachowania, jutro stają się trwogą o przyszłość ludzkości! No, ale temu się właśnie pobłaża, ba! Co tam, nawet promuje.

Michael_Corleone ZSGifMan

@ZSGifMan Wydawało mi się, że temat homoseksualizmu zakończyliśmy.
Naprawdę chce Pan abym jeszcze raz wykazywał podobieństwo w sposobie pańskiego myślenia do tego afrykańskiego przygłupa
albo do bohaterów filmu Płaskoziemcy? Mam nadzieję, że gdy zachoruje Panu dziecko to szybko Pan otrzeźwieje i zabierze je do lekarza
a nie do konesera filmowego. Zapewniam, że takie przykre doświadczenie potrafi wybić ze łba ignorancję i megalomanię.
Moda to akurat panuje na antyintelektualizm i kwestionowanie autorytetu środowisk naukowych. Wszystko do czasu gdy stoi się wygodnie z boku.
Typowy Janusz dotknięty Efektem Dunninga-Krugera czuje się kompetentny aby wypowiadać się w każdej dziedzinie od ekonomii, przez klimatologię a skończywszy na medycynie. Nigdy jeszcze w historii grupa ta nie miała tak łatwego dostępu do debaty publicznej lecz mimo tej nowej mody
środowisko naukowe konsekwentnie się jej nie poddaje.

ZSGifMan Michael_Corleone

@Michael_Corleone
I to jest gigantyczny problem dzisiejszych czasów, gdzie każdy głos apelujący o rozsądek i przede wszystkim najpierw własny osąd kończy się oskarżeniami oponentów o głupotę i debilizm. Ślepa wiara we wszelkie autorytety jest zgubna, nie jeden się boleśnie już o tym przekonał…
A te całe środowiska naukowe, to tylko zwykli ludzie są, też ułomni, też popełniają błędy!
Ale wierz im ślepo, ja nie zabronię.
P.S.
Obyś miał szczęście (tfu! raczej Twoje dzieci je miały) i abyście nie trafili do lekarza, co siedzi w kieszeni giganta od specyfików i zaleci całą paletę antybiotyków i huk wie jeszcze czego dziecku na zwykłe przeziębienie czy katar! Bo oczywiście wykupisz z góry na dół wszystko co pan bóg w białym kitlu zapisał.                                                                             

Michael_Corleone ZSGifMan

@ZSGifMan
"I to jest gigantyczny problem dzisiejszych czasów, gdzie każdy głos apelujący o rozsądek (…) kończy się oskarżeniami oponentów o głupotę i debilizm".
Akurat w tym fragmencie zgadzam się z Panem w 100% lecz zapewne mamy zgoła odmienne wyobrażenie tego które środowisko apeluje o rozsądek.

ZSGifMan Michael_Corleone

@Michael_Corleone
Zapewne wg Ciebie to tylko te, które tak ochoczo promują wszelkie od wieków a niestety do niedawna inności w tym wszelakie dziwactwa.                                                                                                               

Michael_Corleone ZSGifMan

@ZSGifMan
Miłego weekendu Panu życzę i więcej optymizmu :-)

ZSGifMan Michael_Corleone

@Michael_Corleone
Dzięki i wzajemnie wszystkiego dobrego!                                                             
Od siebie dodam życzenia wielkiej cierpliwości w znoszeniu tego co się dookoła wyprawia :P                                                                  

KRCK Michael_Corleone

@Michael_Corleone "Chodzi o kogoś z naszej społeczności? :-)" I tak, i nie. Nie z tej sensu tutaj, z tej sensu tamtej. ;)

Proszę czekać…