Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Gwiazdy na plakacie filmu 'Dzień czekolady' 0

Dawid Ogrodnik, Tomasz Kot i Magdalena Cielecka na magicznym plakacie filmu Dzień czekolady!

fot. Radosław Ładczuk

Już 31 maja na ekrany kin wejdzie film familijny Dzień czekolady, który obok wciągającej fabuły niesie ważne przesłanie. "To historia pełna emocji, która na długo pozostaje w sercu" – mówi psycholog, Maria Rotkiel. Magdalena Cielecka, która wciela się w jedną z ról podkreśla, że to mądra historia, która obok rozrywkowego wymiaru niesie ze sobą symboliczne i terapeutyczne treści, ważne dla każdego świadomego rodzica.

Dzień czekolady to kino wartości. Film w sposób delikatny i subtelny opowiada o sprawach ważnych, o zaniedbanej sferze relacji pomiędzy dorosłymi i dziećmi. Dotyka tematów tabu, do których dorośli nie dopuszczają dzieci, a przecież one także je przeżywają.

mówi aktorka

Dzień czekolady to opowieść o tęsknocie, miłości i wyobraźni tak potężnej, że niemożliwe staje się możliwe, zmieniając na zawsze życie bohaterów.

Mimo że do premiery zostało jeszcze półtora miesiąca, film zyskał już uznanie publiczności i zdobył wiele nagród. Jednym z wyróżnień, które otrzymał była Nagroda Nauczycieli Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Dzień czekolady to zachwycająca ekranizacja pełnej magii książki, która opowiada o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę niezwykłych bohaterów połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją zjadacze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas? Poznaj z nimi tajemnicę starego zegara i obudź szalonego Skoczka Czasu, który za pomoc żąda zapłaty w czekoladzie. Może dowiesz się również, kim tak naprawdę jest tajemnicza kotka, którą przygarnął Dawid i dlaczego Monika chodzi w hawajskiej spódniczce hula. A jeśli będziesz mieć odwagę… nie zamykaj oczu i zmierz się ze złą wiedźmą wykradającą dzieciom ich drogocenne wspomnienia!

Źrodło: Informacja Prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…