Hudson i McConaughey na szczycie 0

Komedia Nie wszystko złoto co się świeci została nowym liderem amerykańskiego box office.

Bohaterem filmu Nie wszystko złoto co się świeci w reżyserii Andy'ego Tennanta jest Ben Finn Finnegan, amator surfingu i przygód. Jego największym marzeniem jest odnalezienie wraku legendarnego XVIII-wiecznego statku Queen Dowry, który zaginął na morzu w 1715 roku wraz z czterdziestoma skrzyniami skarbów. Wieloletnie poszukiwania doprowadzają jego małżeństwo do ruiny. Kiedy jednak pewnego dnia Finn odkrywa ważną poszlakę dotyczącą miejsca, w którym znajduje się skarb, jego żona, Tess, postanawia pomóc mu w odnalezieniu zaginionej fortuny. Między skłóconą parą ponownie rodzi się uczucie. W rolach Finna i Tess wystąpili Matthew McConaughey i Kate Hudson. Debiutujący w zestawieniu obraz zarobił przez pierwszy weekend 22 miliony dolarów.

Oczko niżej uplasowała się druga, a zarazem ostatnia nowość notowania, komedia Welcome Home Roscoe Jenkins w reżyserii Malcolma D. Lee. Jej bohaterem jest tytułowy Roscoe Jenkins, popularny gospodarz telewizyjnego talk show, który pewnego dnia postanawia powrócić do rodzinnego miasteczka, Deep South. Tam stawia czoła własnej rodzinie, co okazuje się większym wyzwaniem, niż prowadzenie programu. W głównej roli zagrał Martin Lawrence. Pierwszy weekend w kinach przyniósł projektowi zysk w wysokości 17 milionów dolarów.

Kolejne lokaty zajęły filmy: Hannah Montana/Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour (10,5 mln), The Eye (6,6 mln), Juno (5,72 mln), 27 sukienek (5,7 mln), Choć goni nas czas (5,3 mln), Rambo (4,1 mln), Poznaj moich Spartan (4,08 mln), Aż poleje się krew (4,07 mln).

Kadr z filmu Nie wszystko złoto co się świeci 2008Kadr z filmu Nie wszystko złoto co się świeci 2008

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…