Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

'Herezja' - nowy, diaboliczny horror współtwórcy 'Zejścia' i 'Kobiety w czerni' 0

Ta Herezja zaprowadzi was prosto do piekła! Nowy, diaboliczny horror współtwórcy Zejścia i Kobiety w czerni.

Prezentujemy najnowszy rozdział w przerażającym i bijącym rekordy popularności gatunku horroru sakralnego. Herezja to nasycona mistycyzmem i grozą historia zakonnicy, którą próbują opętać siły z piekła rodem. Film jest dziełem Paula Hyetta – mistrza charakteryzacji i autora efektów specjalnych do mrożących krew w żyłach obrazów: Zejście, Kobieta w czerni i Eden Lake.

Główną rolę w Herezji gra Hannah Arterton, znana z seriali – Porzucony według Harlana Cobena oraz Safe. Na ekranie partnerują jej: Clare Higgins, Dilan Gwyn i niepowtarzalny Michael Ironside.

Młoda kobieta – Persefona (Hannah Arterton) zostaje fałszywie oskarżona o czary i skazana na śmierć. Przed egzekucją ratuje ją interwencja tajemniczej Matki Wielebnej. Samozwańcza przywódczyni religijna oferuje Persefonie pomoc. Warunkiem jest wstąpienie do zakonu i zamieszanie w murach odosobnionego klasztoru, gdzie pokutę za grzechy odbywa już niewielka grupa upadłych kobiet. Po przybyciu na miejsce dziewczyna nękana jest przerażającymi wizjami i wkrótce uświadamia sobie, że ponury klasztor – tak naprawdę – jest siedliskiem zła, które wykracza daleko poza ludzkie pojmowanie.

W kinach od 31 maja

Źrodło: Kino Świat / Informacja Prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…