Pierwszy zwiastun Indiany Jonesa! 0

W końcu pojawił się pierwszy zwiastun do nowych przygód Indiany Jonesa!

Czwarta część przygód najbardziej znanego archeologa doczekała się pierwszej zapowiedzi. Film został uznany za najbardziej oczekiwany roku, oraz jest typowany na największy hit roku, który ma bić wszelkie rekordy.

Wcześniej zapowiadano pierwszy zwiastun na Święto Dziękczynienia, lecz z uwagi na to, iż nie było skończonego materiału, który twórcy chcieli pokazać, przesunęli premierę na luty.

Dużo ludzi obawiało się, że nowe przygody Indiany nie będą miały tego samego klimatu, co stare, będące klasykiem gatunku. Inni mówili, że przesycenie filmu efektami komputerowymi zabije jego klimat. Na szczęście twórcy nie chcieli przesadzać, opierając film na pracy ludzi z Industrial Light & Magic i w zwiastunie widzimy nowe, efektowne przygody, wyglądające prawdziwie i niewiarygodnie efektownie. Sam nie wiedziałem czego się spodziewać, lecz teraz utwierdziłem się w mniemaniu, że będzie to część kontynuująca chlubne tradycję Trylogii.

Praktycznie, jeśli chodzi o twórców, to mamy ten sam skład z małymi zmianami. Reżyserią zajmuje się Steven Spielberg, za produkcję i pomysł odpowiada George Lucas, oczywiście główną rolę gra Harrison Ford, montażem zajmuje się Michael Kahn, zdjęcia, jak zawsze w filmach Spielberga od czasów Listy Schindlera, Janusz Kamiński. Występują także Karen Allen jako Marion Ravenwood, Shia LaBeouf jako Mutt Williams (syn Indiany), Cate Blanchett jako Agentka Irina Spalko, John Hurt jako Abner Ravenwoodamy, oraz Ray Winstone w roli Maca, rywalizującego archeologa. Na początku były prowadzone rozmowy z Seanem Connerym, aby ponownie wcielił się w rolę ojca Indiany Jonesa, lecz mimo tego, że aktorowi bardzo spodobał się scenariusz, stwierdził, że nie przerwie emerytury, na której jest od 2003 roku.

Na koniec zostawiłem ważny fakt, jakim jest tworzenie muzyki przez maestro Johna Williamsa. Jakiś czas temu człowiek, który miał okazję widzieć kompozycje pisane przez autora, powiedział, że muzyka jest tworzona w tym samym stylu, co poprzednie części. Wiadomo jedno, w scorze będzie dużo się działo, będą stare, słynne tematy z trylogii, jak i nowe, które miejmy nadzieję powalą nas oryginalnością i na zawsze będą kojarzyć się z tą serią filmów. Muzycznie na pewno będzie to w całości ten sam film, co wcześniejsze o Indianie Jonesie.

Poprzednie części były hitami kasowymi na całym świecie. Wiadome jest jedno – ta część jest skazana na sukces i zarobi więcej, niż przewidzą analitycy.

Tytuł Rok Budżet (mln dolarów) Zarobek w USA (mln dolarów) Zarobek na świecie (mln dolarów)
Poszukiwacze zaginionej arki 1981 $20M $242M $384M

Świątynia zagłady 1984 $28M $180M

$333M

Ostatnia krucjata

1989 $48M $197M $495M

Królestwo Kryształowej Czaszki 2008 ? ?

?

Razem 1981-1989 $96M

<table cellspacing=0 border=0 cellpadding=2>
$619M
$1.210M Film ma premierę w Polsce i na świecie 22 maja 2008 roku. Zapraszam do oglądania zwiastuna!
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 10

Ronaldinho

Na potwierdzenie niebieskich ekranów masz centralny analizy z KMF (na dole dział "efekty specjalne"):
"Poszukiwacze zaginionej Arki" – http://www.kmf.org.pl/fx/jones1menu.html
"Świątynia Zagłady" – http://www.kmf.org.pl/fx/jones2menu.html
"Ostatnia krucjata" – http://www.kmf.org.pl/fx/jones3menu.html

A wiadomo będzie to trochę inaczej wyglądało też ze względu na ostrość kolorów i inną jakość kamer. Co do starego Indy’ego, to chyba dobrze, że będzie naturalnie, że przy takim wieku nie będzie tak sprawny jak 20 lat temu. Podobna sytuacja była z Rockym, Johnem McClanem i powroty były bardzo udane. Ale… nic po takim czasie nie będzie wyglądać tak samo.

kill

Fakt, że zwiastun jednym sie podoba a innym już nie, sam w sobie jest znakiem, że coś jest nie tak. Mnie najbardziej razi zaznaczanie na każdym kroku, jaki to Indiana jest już stary i sztuczki nie idą mu najlepiej. Jakby na siłę próbowano wytłumaczyć nieporadność Forda. Może lepiej było jednak skorzystać z kaskaderów i cgi ? Zamiast tego będzie pastisz poprzednich części. Już wyczuwam dlaczego grają panie z poprzednich części. Żeby nie było kontrastu to raz, i dwa, że pewnie taki będzie zaczątek fabuły. Spotykają się po latach, śmichy chichy, nagle w tarapaty wpada Shia LaBeouf i wszyscy radośnie ruszają mu na ratunek. Nie będzie to "normalny"Indiana Jones. Tego właśnie się obawiam najbardziej.

Adam_Siennica

Centralny, co ty opowiadasz?

Przecież w każdej części był niebieski ekran!! I to nie tak mało, więc to, co tu widzimy nie odbiega od tego, co widzieliśmy w poprzednich częściach, więc nie mów, że były kręcone tylko w naturalnych warunkach i wyglądało to prawdziwej, bo patrząc na niektóre sceny, to dziś rażą sztucznością, co sądzę, że w 4 części tego jednak nie doświadczymy :P

Jak mi nie wierzysz, to pogoogluj i znajdziesz info potwierdzające me słowa. Z tego, co wyciekło w filmie nie będzie więcej niebieskiego ekranu niż w Poszukiwaczach Zaginionej Arki,. I szczerze, te sekundowe "nienaturalnie" według ciebie sceny dla mnie wyglądają naturalniej niż niektóre sztuczne z Poszukiwaczy. Trzeba mieć od razu klapki na oczach?

Nie obrażajmy się, bo to nie ma sensu, nie podoba ci się nie oglądaj :)

Jak będą jakieś ładne CGI, to lepiej, będzie efektowniej i tym bardziej będę się cieszyć :P

Ronaldinho

Jak chce się do czegoś przyczepić, to zawsze coś znajdzie. Ja tutaj żadnej sztuczności nie widzę, scena ze skarpą trwa ile? sekundę, dwie, a jakoś wyglądała dla mnie tak naturalnie, że większej uwagi nie zwróciłem. Jeżeli chcecie zobaczyć najmniej sztuczny film z produkcji wysokobudżetowych, to takim właśnie będzie "Indiana", gdzie CGI są zminimalizowane do minimum, a tam gdzie się da są kaskaderzy. Do tego wielki szacunek dla Harrisona Forda, który mimo takiego wieku większość scen, które normalnie kwalifikują się na kaskadera, on sam wykonuje. Podejrzewam, że film może zarobić coś poniżej 1 mld $, więcej się nie spodziewam, chociaż kto wie, po "Titanicu" ktoś się takiego wyniku spodziewał?

Indiana to będzie wydarzenie roku, kurde ta scena w trailerze jak zakłada kapelusz… magiczna, ta muzyka, genialne ujęcie. Widać, że twórcy całymi siłami próbują zrobić film nie odbiegający klimatem, a jako, że twórcy z najwyżej półki zapewne uda im się zrobić tak, że fani, krytycy będą się cieszyć i będzie można godnie postawić czwartą część na półce obok trylogii.

I co najważniejsze? Że zwiastun jest prawdziwą "zajawką", ten akurat za dużo nie pokazał, oby i główny zwiastun nic szczególnego nie pokazał, żeby móc w pełni cieszyć się w kinie na premierze :)

Polecam zwiastun zobaczyć na czymś większym niż ekran monitora, do tego linki:
http://downloads.paramount.com//mp/indianajones/trlr1/IJ_KOTCS_trailer1_480p.mov
http://downloads.paramount.com//mp/indianajones/trlr1/IJ_KOTCS_trailer1_780p.mov
http://downloads.paramount.com//mp/indianajones/trlr1/IJ_KOTCS_trailer1_1080p.mov

P.S. W zasadzie to do promocji filmu wystarczy ten jeden plakat, jeden zwiastun, bicz, kapelusz i muzyka Williamsa :)

Adam_Siennica

W końcu to tylko teaser, zobaczymy, jak będzie prezentować się pełny zwiastun, który będzie pewnie marzec-kwiecień :)

Pozdrawiam :)

Proszę czekać…