Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Niepewna godzina - nowy zwiastun filmu 'Słodki koniec dnia' 0

Next Film zaprezentował nowy zwiastun filmu Słodki koniec dnia z Krystyną Jandą w roli głównej. Aktorka wciela się w postać noblistki, a w najnowszym klipie możemy usłyszeć wiersz filmowej poetki.

fot. Filip Blank

Krystyna Janda jako Maria Linde wraca na wielki ekran – to jej pierwsza główna rola od czasu Tataraku Andrzeja Wajdy.

Kobieta, którą gram, jest absolutnie wolna, jest niezależną osobą, nie wpływa na nią ani reżim, przymus, opinia ogólna, ani to, co się dzieje dookoła. A przede wszystkim strach – to kobieta, która się nie boi. Ma własne zdanie, postępuje według własnej etyki, przemyśleń, podejmuje kontrowersyjne decyzje – to mi się wydawało interesujące. Maria Linde decyduje sama i prowokuje burzę. To ona sprawia, że wszystko zaczyna wirować.

mówi o swojej bohaterce

Słodki koniec dnia to historia o odwadze, o sile słowa i skomplikowanych rodzinnych relacjach. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje.

Światowa premiera Słodkiego końca dnia odbyła się na słynnym Festiwalu Sundance, gdzie Krystyna Janda zdobyła Specjalną Nagrodę Jury. W Polsce przed premierą film będzie można zobaczyć na festiwalach OFF CAMERA i Kino na Granicy oraz na specjalnych pokazach przedpremierowych w wybranych kinach.

Źrodło: NEXT FILM / Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…