Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Disney przedstawia ofertę swojej platformy streamingowej! 1

Walt Disney wreszcie odkrywa karty i przedstawia swoją ofertę, która będzie dostępna na platformie streamingowej Disney+. Dodatkowo poznaliśmy datę premiery serwisu oraz cennik.

Zacznijmy od tego najważniejszego, czyli pieniędzy. Miesięczna cena za Disney+ będzie wynosiła 6,99 dolarów. Co ciekawe firma wprowadzi także abonament roczny, dzięki któremu użytkownicy będą mogli zapłacić nieco mniej. Oferta 12-miesięczna wyniesie 69,99 dolarów czyli 5,83 dolarów za miesiąc. Są to oczywiście kwoty skierowane dla ludzi mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Co z innymi krajami? Niestety na razie nie mamy odpowiedzi na to pytanie. Liczymy jednak na to, że w niedalekiej przyszłości usługa wystartuje także w Polsce i innych europejskich krajach.

Premiera platformy Disney Plus będzie miała miejsce 12 listopada.

A jak wygląda oferta? Walt Disney posiada szereg znanych marek, które z pewnością zainteresują wielu widzów na świecie. Wśród nich są animacje i filmy Disneya, Pixara, franczyza Star Wars, produkcje od Marvel Studios i National Geographic, a także Simpsonowie i produkcje 20th Century Fox.

MARVEL

Loki – jak sam tytuł wskazuje będzie to serial aktorski, który opowie o bracie Thora. Podobno w roli głównej pojawi się Tom Hiddleston. Serial ma powstać w przeciągu dwóch lat.

The Falcon and The Winter SoldierAnthony Mackie i Sebastian Stan powtórzą swoje role znane z Kinowego Uniwersum Marvela. Serial ma postać w przeciągu roku.

WandaVision – kolejny serial aktorski, w którym powrócą gwiazdy MCU – Elizabeth Olsen i Paul Bettany. Serial ma powstać w przeciągu dwóch lat.

Marvel’s What If… – chyba jeden z najciekawiej zapowiadających się projektów związanych z Marvelem. Ma to być serial animowany, który w każdym odcinku pokaże nam znane wydarzenie z komiksu, które… potoczyło się nieco inaczej. Serial ma postać w przeciągu roku.

STAR WARS

The Mandalorian – czyli pierwsza wielka produkcja tworzona z myślą o Disney+. 10-odcinkowy serial osadzony w świecie "Gwiezdnych wojen", za który odpowiada Jon Favreau.

Cassian Andor – serial, którego głównym bohaterem będzie Cassian Andor – mogliśmy go poznać przy okazji widowiska Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Postać ponownie zostanie sportretowana przez Diego Lunę.

Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów – kultowy w niektórych kręgach serial animowany, który powróci z dwunastoma odcinkami.

A co poza tym?

High School Musical: The Musical: The Series – chyba nikomu nie trzeba pisać na jakim filmie będą bazowali twórcy. Ma to być 10-odcinkowy serial o licealistach East High.

Lady & The Tramp – aktorski remake kultowej animacji Zakochany kundel, który trafi bezpośrednio na platformę streamingową w dniu premiery.

Film Fineasz i Ferb – pełnometrażowa kontynuacja przygód bohaterów znanych z serialu Fineasz i Ferb

Forky Asks a Question – serial z krótkimi metrażami, który będzie rozgrywał się w świecie "Toy Story".

Lamp Life – serial animowany o pastereczce Bo. Dzięki niemu dowiemy się co działo się z tą postacią po Toy Story 2.

Monsters at Work – serial osadzony w uniwersum znanym z filmu Potwory i spółka. Głównym bohaterem będzie młody i utalentowany mechanik.

W ciągu pierwszego roku dojdzie do premiery 25 seriali oraz 10 filmów. Dodatkowo do oferty włączone zostaną tytuły Disneya takie, jak Kapitan Marvel czy Avengers: Koniec gry. Oczywiście inne znane tytuły, które posiada Disney również trafią do oferty. Nie zabraknie także seriali – na pewno widzów zainteresuje fakt, że na Disney+ pojawią się wszystkie sezony serialu Simpsonowie.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…