Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

'Gwiezdne Wojny. Epizod IX' jest pierwszy zwiastun i pełny tytuł widowiska 1

Do sieci trafił zwiastun nadchodzącej odsłony Gwiezdnych Wojen. Epizod IX posiada również oficjalny podtytuł, który może zdziwić wielu miłośników franczyzy. Przygotujcie się na powrót swoich ulubionych bohaterów.

Disney i Lucasfilm nie zdradzili zbyt wielu szczegółów na temat nadchodzącego widowiska. Dopiero podczas panelu na imprezie Star Wars Celebration zadebiutował pierwszy zwiastun Star Wars: Episode IX. Wracają na nim bohaterowie z poprzednich części nowej trylogii: Rey, Finn, Poe i Kylo Ren. Nie zabrakło również postaci ważnych dla całej franczyzy. Swoje sceny otrzymał Chewbacca oraz Księżniczka / Generał Leia (z którą najpewniej pożegnamy się na przestrzeni nadchodzącego filmu). Największe zaskoczenie wywołał fragment z Billym Dee Williamsem, wcielającym się w Lando Calrissian.

Twórcy ujawnili pełny tytuł widowiska Gwiezdne Wojny. Epizod IX.

Zwiastun nie mógł obejść się bez podania pełnej nazwy 9. odsłony gwiezdnej sagi. Ujawniony tytuł tylko wzmaga napięcie przed filmem. Co oznacza? Jaki będzie jego wydźwięk w filmie? Epizod IX został nazwany The Rise of Skywalker.

Star Wars: Episode IX będzie ostatnią częścią nowej trylogii, wieńczącą wątki zarysowane w Przebudzeniu Mocy oraz Ostatnim Jedi. Na kolejne spotkanie z uniwersum Star Wars twórcy zapraszają na platformę Disney+ – tam wyląduje The Mandalorian oraz serialowy prequel Łotra 1.

Zobaczcie epicki zwiastun Gwiezdne Wojny. Epizod IX:

Reżyserem filmu został J.J. Abrams, odpowiedzialny za Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.

The Rise of Skywalker trafi do kin 20 grudnia 2019 roku. Odliczanie czas zacząć!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 9

dragoon1984

Dobrze, że nie dali – "Wesołe przygody Skywalkera"….

rolnik_postepowy

I zaś zaczyna się festiwal gównoburzy w wykonaniu psychofanów starej trylogii i ich januszowe szczekanie, że "kurła, kiedyś to było", "wszystko niszczo" itp. Później oczywiście pójdą uprzedzeni na seans i niezależnie od tego jaki będzie film, to wystawią mu 1/10, bo "stara trylogia żondzi 11one"

Bercik022

Mam nadzieje że Palpatine to jakiś klon jak w książkach lub jest to tylko projekcja jak było to w grze gdzie przekazuje plan co imperium ma robić po jego śmierci, ale jak Palpatine przeżył to wręcz puszcze sowitego pawia w kinie i wyjdę.

Gnom_Ogrodowy Bercik022

@Bercik022 Zgadzam się Berciku022. Już poprzednia, fatalna w moim odczuciu część, łamała wszelkie zasady, ustalone i spotykane w świecie Gwiezdnych Wojen, nie zdziwiłbym się więc gdyby Palpatine przeżył. Luke stał się prawdziwym rycerzem Jedi w szóstej części? A gdzie tam, czas zrujnować całą naleciałość oryginalnej trylogii. Palpatine zginął? A gdzie tam, ożywiamy, bo Johnson wywalił z gry głównego antagonistę – Snoke’a Jakaś tam zastępczyni Lei jako pierwsza w historii Galaktyki wpadła na pomysł skoczenia statkiem we wrogą flotę prędkością nadświetlną. Oczywiście, że to bzdury jakieś, gdyby to mogło działać to w innych częściach to by była główna strategia a bitwy kosmiczne nie miałyby kompletnie sensu. Wystarczyłby jeden mały stateczek skaczący w nadświetlną w kierunku całej wrogiej floty i bitwa by była wygrana. Swoją drogą mam wrażenie, że śmiech Palpatine’a to zabieg czysto marketingowy, spodziewam się sceniariusza, że w ogóle tej postaci nie będzie. (ewentualnie jakaś retrospekcja, duch albo sam głos). Tania próba przekupienia starych fanów

Bercik022 Gnom_Ogrodowy

@Gnom_Ogrodowy właśnie ma być McDiarmid pojawił się na star Wars celebration i został zapowiedziany że się pojawi, tylko nie wiadomo w jakiej wersji.

rolnik_postepowy Bercik022

@Bercik022 Te kretyńskie klony w co drugiej książce pisanej przez "natchnionych" grafomanów, to dopiero był idiotyzm. Imperator może się pojawić w formie ducha, albo hologramu, a równie dobrze go w filmie w ogóle może nie być. Głos Yody pojawił się w zwiastunie "Przebudzenia Mocy", a w filmie w ogóle go nie było.

Bercik022 rolnik_postepowy

@rolnik_postepowy co Ty w trylogi Thrawna Timothiego Zahna super było to rozegrane, nic dziwnego że jest tak wysoko oceniania. Też podobało mi się późniejsze wyjaśnienie dlaczego klony się rozpadaly, nikt już nie chciał rządów starego zgreda.

rolnik_postepowy Bercik022

@Bercik022 Nie mówię o Trylogii Thrawna, bo raz się może coś takiego pojawić, ale z tego co mi wiadomo, to tych klonów było normalnie do porzygu w innych książkach i szczerze mówiąc, jeśli właśnie w filmie będzie klon, to będzie to najmniej eleganckie rozwiązanie ze strony filmowców.

Gnom_Ogrodowy rolnik_postepowy

@rolnik_postepowy Mówiąc o klonach macie na myśli faktycznie klony czy roboty, które mają zapisaną pośmiertną wolę i dalekosiężne plany Imperatora? Bo w kampanii gry Star Wars Battlefront 2 pojawił się taki "robot", który miał zapisane w sobie myśli Palpatine’a i który przejmował dowodzenie po jego śmierci.

Proszę czekać…