Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

'Historia Lisey': Julianne Moore zagra główną rolę w serialu na podstawie prozy Stephena Kinga 1

Adaptacje prozy Stephena Kinga mnożą się jak grzyby po deszczu. Niedługo na ekrany kin trafi Smętarz dla zwierzaków. Również platforma streamingowa Apple wzbogaci się o ekranizację książki króla horroru. Główna rola w miniserialu Historia Lisey przypadła Julianne Moore.

Stephen King zasłyną dzięki medium kina. Kto wie, czy gdyby w 1976 roku Carrie nie trafiła na duże ekrany, początkujący pisarz ze Stanów Zjednoczonych stałby się jedną z najważniejszych twarzy literackiego horroru. Swoją cegiełkę do sukcesu dołożył również Stanley Kubrick, reżyserując Lśnienie. Kolejne lata sprawiły, że Stephen King jest dziś jednym z najczęściej adaptowanych pisarzy światowej sławy. Oczywiście, niektóre filmy na podstawie jego prozy wywołują stężenie białek ocznych. Nie zmienia jednak faktu, że tytuły jak Skazani na Shawshank albo Christine na stałe zapisały się w historii kina.

Na przestrzeni ostatnich lat proza Kinga przeżywa ponowne zainteresowanie twórców z Hollywood. Wszystko za sprawą niezwykłej popularności horroru To. Każda platforma streamingowa pragnie nabyć prawa do ekranizacji którejś z książek Kinga. Netflix wyprodukował Grę Geralda oraz 1922. HBO przygotowuje serial Outsider oraz 2. sezon Castle Rock – wielkiego crossoveru wszystkich powieści autora. Nawet na Apple TV+ znajdzie się pozycja dla miłośników grozy spod znaku Kinga.

Obok horrorów To oraz Smętarz dla zwierzaków, Historia Lisey będzie kolejną adaptacją książki Stephena Kinga.

Fabuła powieści skupia się Lisey Debusher Landon. Kobieta niedawno przeżyła śmierć męża. Ich trwający 25 lat związek spajało głębokie, bardzo intymne uczucie. Scott – sławny i nagradzany pisarz, autor bestsellerów, był wyjątkowym człowiekiem. Zwykłe porządkowanie dokumentów po zmarłym mężu stanie się dla Lisey podróżą w głąb mroku, w którym przebywał za życia jej partner.

Główną rolę w serialu zagra Julianne Moore. Miniserial będzie składał się z ośmiu epizodów, które wyprodukuje J.J. Abrams.

Dodatkowo wszystkie odcinki zostaną napisane przez Stephena Kinga. To niepierwszy raz, kiedy pisarz adaptuje swoje powieści albo opowiadania na język kina i telewizji. Wcześniej napisał scenariusz do m.in. Koszmarnych opowieści, Maksymalnego przyspieszenia (które również wyreżyserował), miniserialu Lśnienie z 1997 roku oraz pierwszej ekranizacji Smętarza dla zwierzaków. Pozostaje mieć nadzieję, aby przedstawiciele Apple nadzorowali jego pracę…

Stephen King i Julianne Moore będą również producentami wykonawczymi Historii Lisey.

Dokładna data premiery miniserialu Historia Lisey na Apple TV+ nie jest jeszcze znana.

Źrodło: deadline.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…