Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

'Ostatni Mohikanin' powróci jako serial telewizyjny 0

Powieść Jamesa Fenimore'a Coopera po raz kolejny przeniesiona zostanie na język kinematografii. Twórca Detektywa i reżyser Watchmen połączą siły, aby zekranizować serialową wersję Ostatniego Mohikanina.

Akcja "Ostatniego Mohikanina" rozgrywa się w trakcie Wojny Siedmioletniej między Francją a Anglią o władzę nad amerykańskimi koloniami. Do fortu William Henry mają przybyć dwie piękne córki kapitana Munro. W drodze zostają jednak zaatakowane przez grupę złowrogich Indian. Z pomocą przybywają Mohikanie… wśród nich Hawkeye, jeden z ostatnich przedstawicieli szczepu Mohikanów, żyjących w harmonii z przyrodą. Scenariusz nowej adaptacji powieści Jamesa Fenimore'a Coopera napisze Cary Joji Fukunaga i Nicholas Osborne. Reżyserką przedsięwzięcia została Nicole Kassell.

Od zawsze fascynowała mnie zderzenie cywilizacji podczas Wojny Siedmioletniej, która stanowi właśnie przestrzeń historyczną Ostatniego Mahikanina. To była wojna światowa, zanim ten termin w ogóle powstał. Możliwość odtworzenia postaci o silnej woli oraz wolnomyślicieli, z talentami jakie reprezentuje sobą Nick Osborne i Nicole Kassell, jest dla mnie niesamowicie ekscytującym przeżyciem. Razem z Paramount TV i Anonymous Content mamy szansę ożywić zapomnianych przodków, którzy dzisiaj określają amerykańską tożsamość.

Na przestrzeni historii kina powieść Jamesa Fenimore'a Coopera była ekranizowana aż dziewięć razy. Pierwsza adaptacja trafiła na ekrany kin w 1912 roku. Współcześnie najbardziej znaną wersją tej historii jest film z 1992 roku. Wszystko dzięki znakomitej roli Daniela Day-Lewisa.

Data premiery serialu Ostatni Mohikanin pozostaje nieznana.

Źrodło: deadline.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…