Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Nowy spin-off 'Obecności'. 'Zakonnica' doczeka się kontynuacji 0

Zakonnica z 2018 roku jest jednym ze spin-offów Obecności. Horror nie cieszył się dobrą prasą w środowisku krytyków. Mimo to bilety na film sprzedały się znakomicie. Nikogo nie powinno dziwić, że twórcy przystąpili do prac nad kontynuacją.

Postać demonicznej zakonnicy zadebiutowała w Obecności 2. Upiór przeraził widzów dostatecznie mocno, że twórcy z miejsca przystąpili do prac nad autonomicznym filmem, poświęconym tylko tej personifikacji zła. Fabuła filmu osadzona została pod koniec lat 50-tych w rumuńskim opactwie i przedstawia origin story demona Valaka. Historia bazowała na klasycznych horrorach z wytwórni Universal oraz brytyjskiego Hammer. Wielu krytyków narzekało na niespójność widowiska oraz brak logiki w scenariuszu. Mnie natomiast urzekło samoświadome horror combo, którego dopuścili się twórcy w ramach filmu. Przy okazji recenzji Zakonnicy wymieniłem nawet wszystkie klisze oraz schematy, które udało mi się odnaleźć na przestrzeni seansu.

Producent Peter Safran ujawnił, że trwają prace nad filmem Zakonnica 2.

Pomimo złej prasy, Zakonnica zdołała przyciągnąć rzesze odbiorców przed ekrany. Film kosztował 22 miliony dolarów – zarobił w kinach na całym świecie 365,5 miliona dolarów. Tym samym stał się najbardziej kasową odsłoną uniwersum Obecności. Powstanie kontynuacji było tylko kwestią czasu.

Peter Safran nie ujawnił szczegółów przedsięwzięcia. Z jego słów wynika, że twórcy opracowali już wstępny zarys fabuły horroru. Nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace na planie zdjęciowym, ani kiedy film trafi na ekrany kin.

Zakonnica 2 nie będzie ostatnim tytułem z uniwersum Obecności. Twórcy realizują wiele projektów.

2019 rok przyniesie dwa filmy, których akcja rozgrywa się w ramach uniwersum Obecności. 12 lipca na ekrany kin trafi Annabelle wraca do domu. Równocześnie tytuł będzie trzecią odsłoną serii o demonicznej lalce. Wcześniej, bo 10 maja widzowie będą mogli zobaczyć Topielisko. Klątwa La Llorony. Horror będzie luźno powiązany z uniwersum Obecności. Pojawi się w nim wyłącznie postać księdza Pereza, grana przez Tony'ego Amendola.

Prócz tego Warner Bros. wyprodukuje Obecność 3 oraz The Crooked Man o potworze z drugiej części głównego cyklu.

Źrodło: ew.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…