Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Mamy zwiastun 16. edycji festiwalu Millenium Docs Against Gravity 0

Niewątpliwie największe święto kina dokumentalnego w Polsce nadchodzi. Sześć miast Polski pokaże 160 filmów dokumentalnych, jak co roku o bardzo zróżnicowanej tematyce. Do 10 maja jeszcze trochę czasu, ale od dzisiaj możemy cieszyć oczy zapowiadającą niesamowite podróże na ekranie zapowiedzią festiwalu.

Zobacz, czy rozumiesz świat, i czy świat rozumie ciebie – to hasło przewodnie tegorocznej imprezy. W programie filmy odnoszące się do najbardziej aktualnych, palących problemów współczesnego świata. Zwiastun oddaje różnorodność tematów poruszanych przez festiwalowe filmy. Wśród nich nie zabraknie tytułów o psychologii, sztuce, nauce, sporcie, architekturze i modzie.

Zwiastun zamyka scena z filmu Twarze, plaże zmarłej w marcu Agnès Vardy. Jej najnowsze i niestety ostatnie dzieło „Varda według Agnès” zostanie premierowo pokazane w maju na najbliższej edycji Millennium Docs Against Gravity.

Spot tradycyjnie wykorzystuje utwór „Give It Up”, w którym izrealeski muzyk zmiksował i zsamplował dźwięki pochodzące z fragmentów nagrań muzycznych amatorskich wykonawców na YouTube. Śpiewa Princess Shaw. Zjawiskowy projekt został przedstawiony w filmie Thru You Princess w reżyserii Ido Haar, pokazany na MDAG trzy lata temu. Zwiastun zmontowała Dorota Proba.

Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce, jako jedyny w Europie odbywa się jednocześnie w sześciu miastach: od 10 do 19 maja w Warszawie (Kinoteka, Luna Iluzjon, Muranów, Muzeum Polin), Wrocławiu (Dolnośląskie Centrum Filmowe) i Lublinie (Centrum Spotkania Kultur), od 15 do 24 maja w Gdyni (Gdyńskie Centrum Filmowe), od 11 do 19 maja w Bydgoszczy (Kino Orzeł) i po raz pierwszy od 12 do 19 maja w Katowicach.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…