Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Jude Law – demoniczny piękniś. „Vox Lux” w kinach od 26 kwietnia 0

W Vox Lux dwukrotnie nominowany do Oscara brytyjski aktor wciela się w rolę menedżera wielkiej gwiazdy pop, granej przez Natalie Portman. To już ich czwarte spotkanie na ekranie. Vox Lux w kinach od 26 kwietnia!

Przez większość swojej kariery miał łatkę pięknisia. Jego uroda sprawiała, że na początku obsadzano go w rolach demonicznych dandysów: jak w Utalentowanym Panu Ripleyu, Północy w ogrodzie dobra i zła czy Wilde. Historii pisarza. Nawet w filmie Stevena Spielberga A.I. Sztuczna inteligencja zagrał Żigolaka Joe. Kiedy w zeszłym tygodniu świat obiegły jego półnagie zdjęcia z planu drugiego sezonu Młodego papieża, na chwilę znowu wszystko skupiło się na tym, jak świetnie – tym razem pomimo upływu lat – wygląda Jude Law.

Choć miał już wówczas na koncie kilka filmów (między innymi oryginalny eXistenz Davida Cronenberga), to światu objawił się jako Dickie Greenleaf, dla którego Matt Damon tracił głowę w Utalentowanym Panu Ripley’u Anthony’ego Minghelli. Ta rola przyniosła mu pierwszą nominację do Oscara.

W Vox Lux Jude Law po raz czwarty gra w duecie z Natalie Portman. 15 lat temu spotkali się na planach filmów Bliżej i Wzgórze nadziei, 3 lata później partnerowali sobie również w Jagodowej miłości.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…