Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Gwiazda 'Hana Solo' w serialowej adaptacji książki 'Nowy wspaniały świat' 0

Gwiazda disneyowskiego widowiska o przygodach młodego Hana Solo, Alden Ehrenreich zagra w nowym serialu science-fiction będącym adaptacją powieści "Nowy wspaniały świat" autorstwa Aldousa Huxleya.

Dla Aldena Ehrenreicha będzie to pierwsza w karierze główna rola w serialu telewizyjnym. Wcześniej oprócz filmu o Hanie Solo mogliśmy oglądać go w takich produkcjach, jak Piękne istoty, Ave, Cezar! czy Zasady nie obowiązują. Pierwotnie serial na podstawie powieści Aldousa Huxleya miał zostać zrealizowany przez stację SyFy jednak w lutym poinformowano, że to USA Network stworzy produkcję.

David Wiener, Grant Morrison i Brian Taylor napiszą scenariusz serialu. Ten pierwszy będzie także pełnił funkcję showrunnera oraz producenta wykonawczego (podobnie zresztą, jak Morrison). Odcinek pilotow zostanie wyreżyserowany przez Owena Harrisa.

"Nowy wspaniały świat" to jedna z najsłynniejszych antyutopii w literaturze XX wieku. Przedstawiona w powieści Huxleya wizja przyszłego społeczeństwa, które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości, jest wizją przerażającą.

W roku 2541 obywatele Republiki świata powstają w rezultacie sztucznego zapłodnienia i klonowania. Od niemowlęcia poddawani są wszechstronnemu psychologicznemu i biologicznemu warunkowaniu – po to, by w wieku dojrzałym stać się cząstkami kastowej społeczności, złożonej z pozbawionych wyższych uczuć ludzkich automatów. Czy ten "wspaniały świat", w którym dominuje seks, prymitywne rozrywki, narkotyk soma, jest tylko zrodzoną w wyobraźni pisarza fantasmagorią?

Źrodło: opis: wydawca książki muza.com.pl / Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…