Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Kevin Feige zdradził, w jaki sposób Disney+ rozwinie kinowe uniwersum Marvela 0

Jesienią zadebiutuje platforma streamingowa Disney+. Wśród oryginalnych produkcji dostępnych w serwisie znajdą się seriale, nawiązujące do kinowego uniwersum Marvela. Kevin Feige zdradził stopień ich powiązania z widowiskami jak Avengers: Koniec gry albo Iron Man.

Disney wkrótce przystąpi do wyścigu platform streamingowych. Największa wytwórnia we współczesnym Hollywood otworzy własny serwis, nazwany Disney+. W jego skład wejdą produkcje przeznaczone dla całej rodziny. Miłośnicy High School Musical albo Króla Lwa zobaczą oryginalne tytuły Disneya. Dla pozostałych czekają animacje Pixara, seriale osadzone we wszechświecie Gwiezdnych Wojen oraz serie, nawiązujące do kinowego uniwersum Marvela. Nie można też zapomnieć o dokumentach, produkowanych przez National Geographic. Platforma zadebiutuje 12 listopada 2019 roku.

Po 11 latach trwania, kinowe uniwersum Marvela trafi na małe ekrany. Disney+ zaprezentuje seriale o drugoplanowych postaciach z MCU.

Twórcy zapowiedzieli już produkcję autonomicznego tytułu, opowiadającego o nordyckim bogu Lokim. Prócz tego zadebiutuje Falcon & Winter Soldier, przedstawiającym losy dwóch najlepszych przyjaciołach Kapitana Ameryki. Widzowie poznają także perypetie w związku Scarlet Witch i Visiona. Niedawno portal Variety doniósł o możliwości powstania serialu Hawkeye o łuczniku, zasilającym skład Avengers.

To nie wszystko: serial What if…? przedstawi alternatywne losy kinowego uniwersum Marvela. Widzowie poznają w nim odpowiedzi na odwieczne pytania fanów komiksów i filmów superbohaterskich – co by było, gdyby…? Według doniesień, jeden z odcinków odpowie na pytanie, co by było, gdyby Loki zamiast Thora wszedł w posiadanie młota Mjølnera.

Szef Marvel Studios skomentował związek seriali Disney+ z kinowymi widowiskami MCU.

Epizody nadchodzących seriali będą łączyć się z filmami w naprawdę spektakularny sposób. Wypróbujemy zupełnie nową formę narracji, łączącą ze sobą telewizję i kino.

To drugie takie podejście do kinowego uniwersum Marvela. Przypomnę, że wcześniejsze seriale jak Agenci T.A.R.C.Z.Y. oraz Daredevil miały łączyć się z widowiskami na dużym ekranie. Ostatecznie piony redakcyjne Marvel Studios nie dogadały się ze sobą. Jednym kanonicznym serialem MCU pozostaje Agentka Carter.

Nie wiadomo, kiedy Disney+ trafi do Polski. Włodarze Disneya zapowiedzieli, że dotrą ze swoją usługą w niemal każdy zakątek świata. Potrzebują na to dwóch lat.

Źrodło: variety.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…