Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Aktorka Maria Wachowiak zmarła w wieku 80 lat 1

Aktorka Maria Wachowiak odeszła w wieku 80 lat 19 kwietnia. Nie podano publicznie jakie były okoliczności śmierci aktorki. Jej największe w polskiej kinematografii sukcesy przypadały na czas przed stanem wojennym. Potem kontynuowała swoją karierę za granicą.

Już przed ukończeniem aktorstwa w stołecznej Państwowej Wyższej Szkole Szkole Teatralnej miała znaczące tytuły w swoim dorobku. Zagrała w jednym z klasyków polskiego kina Pożegnaniach Wojciecha Hasa. Kolejnymi ważnymi osiągnięciami aktorskimi Wachowiak w Polsce była rola w Szklanej górze i Daleka jest droga. Niedługo później skończyła również reżyserię. Nie można pominąć również jej burzliwego związku z Gustawem Holoubkiem, z którym się poznali na planie jednego z filmów i od razu między nimi zaiskrzyło. Można to wywnioskować, gdyż para bardzo szybko się pobrała, a na świat przyszła ich córka – Magdalena. Piękna i namiętna miłość jednak tak, jak się szybko pojawiła, tak i wygasła, gdyż Holoubek nie pozostał wierny Wachowiak. Małżeństwo się rozpadło przez jego romans z Magdaleną Zawadzką.

Wyjazd aktorki za granicę kilka dni przed wybuchem stanu był zdeterminowany drugim małżeństwem z Marcinem Idzińskim. Dziennikarz opuścił kraj razem z żoną. Wachowiak osiedliła się w Niemczech. Tam dalej wykonywała swój zawód. Pojawiła się w kilku produkcjach, ale przede wszystkim przez wiele lat grała w telenoweli Lindenstrasse.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…