Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Roman Polański pozywa Amerykańską Akademię Wiedzy i Sztuki Filmowej 0

Roman Polański za wszelką cenę próbuje powrócić w szeregi Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej. Polski reżyser jest tak zdeterminowany, że sprawiedliwości zamierza szukać w sądzie.

Prawnicy wybitnego polskiego reżysera, Romana Polańskiego złożyli pozew sądowy przeciwko Amerykańskiej Akademii Filmowej. Ich zdaniem wykluczenie Polaka z szeregów zgromadzenia było niezgodne z prawem.

Według Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej zachowanie Romana Polańskiego z przeszłości (głośne oskarżenia o gwałt na 13-letniej dziewczynce) jest karygodne i narusza standardy oraz wartości, które obowiązują w organizacji. Obrona Polańskiego jest zdania, że filmowiec nie miał nawet okazji przedstawić swoich argumentów oraz złożyć apelacji. Prawnik Harland Braun uważa, że Akademia postąpiła niezgodnie z obowiązującym prawem.

Wyrzucenie Romana Polańskiego z powodu etycznych miało miejsce w maju ubiegłego roku. Amerykańska Akademia Wiedzy i Sztuki Filmowej w styczniu tego roku podtrzymała swoją decyzję, co zmusiło polskiego reżysera do dalszych działań związanych z przywróceniem go do grona członków znanej organizacji. Oprócz Polaka z Akademii usunięto również Harveya Weinsteina oraz Billa Cosby’ego.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

i_darek1x 2019-04-22

…członek nie zrozumiał że z powodów etycznych Amerykańska Akademia Wiedzy i Sztuki Filmowej w styczniu tego roku podtrzymała swoją decyzję ;) …zero tolerancji dla pedofilów !

Proszę czekać…