Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Skandalista, bohater, łajdak, bóg - pierwsza zapowiedź filmu 'Diego Maradona' 0

Nie było lepszego kandydata na reżysera filmowej biografii Maradony niż Asif Kapadia, który ma na koncie fascynujące dokumenty o Ayrtonie Sennie i Amy Winehouse. Tylko on potrafi ograć największą piłkarską legendę XX wieku. Zobaczcie pierwszy klip z filmu!

Historia Diego Maradony, celebryty, piłkarza wszech czasów, buntownika, bohatera, oszusta, boga, to opowieść o człowieku, którego charyzma, ambicja i talent wyniosły na sam szczyt, żeby za chwilę zrzucić go z piedestału.

Asif Kapadia, nagrodzony Oscarem reżyser Amy oraz równie głośnego filmu o legendzie Formuły 1 Ayrtonie Sennie, z dokumentu biograficznego uczynił sztukę; prawdziwie przejmujące, trzymające w napięciu i poruszające kino.

Kapadia stał się mistrzem gatunku, pieczołowicie odnajdującym w materiałach archiwalnych uniwersalne opowieści o ambicji, odwadze, obsesjach, upadkach i fatum talentu. Korzystając z niepublikowanych dotąd materiałów z prywatnego archiwum piłkarza, jego przyjaciół i wrogów, Kapadia odkryje prawdziwą historię Diego Maradony.

Światowa premiera filmu Diego Maradona odbędzie się w maju na 72. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Cannes. Dystrybutorem filmu w Polsce jest M2 Films.

Źrodło: Informacja Prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…