Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

'Słodki koniec dnia' z główną nagrodą OFF Camera w Krakowie 0

Słodki koniec dnia Jacka Borcucha z Krystyną Jandą i Kasią Smutniak w rolach głównych z główną nagrodą w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych 12. Mastercard OFF Camera w Krakowie.

fot. Sonia Szóstak

Jury pod przewodnictwem laureatki Oscara Marcii May Harden uznało Słodki koniec dnia za najlepszy polski film, określając go jako "elegancki, acz prowokujący" i podkreślając rolę Krystyny Jandy. Jacek Borcuch dziękował ze sceny operatorowi Michałowi Dymkowi, autorowi muzyki – Danielowi Bloomowi, producentce Marcie Habior i odtwórczyni roli głównej – Krystynie Jandzie. Nagroda główna oznacza 300 tysięcy złotych dla twórców.

Moja bohaterka jest jak Europa. Europa jest jak dzikie zwierzę, którego nie można opanować. W jakimś sensie ta kobieta jest pozbawiona moralności. Nie ma w niej żadnej stabilizacji, nie ma w niej żadnego bezpieczeństwa – mówiła o swojej postaci Krystyna Janda w rozmowie z Katarzyną Janowską.

Rola Marii Linde – noblistki, córki ocalałych z Holocaustu emigrantki – przyniosła jej Specjalną Nagrodę Jury dla Najlepszej Aktorki podczas tegorocznego festiwalu Sundance.

Słodki koniec dnia to historia o odwadze, o sile słowa i skomplikowanych rodzinnych relacjach. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje.

W roli Marii zobaczymy Krystynę Jandę. Jej córkę gra Kasia Smutniak. W projekt zaangażowana jest międzynarodowa obsada, m.in. Antonio Catania, Lorenzo de Moor, Vincent Riotta, Robin Renucci.

Źrodło: Informacja Prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…