Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

''Podwójne życie'' w ramach Spotkań Filozoficznych - w 7 miastach! 0

Gutek Film i Uniwersytet Warszawski zapraszają 15 maja (środa), o godz. 19:00 do warszawskiego kina Muranów, na kolejne Spotkanie Filozoficzne, w ramach którego pokazany zostanie przedpremierowo film Podwójne życie w reżyserii Oliviera Assayasa.

Podwójne życie to uwodzicielski i przewrotny, najnowszy film Oliviera Assayasa (Sils Maria, Personal Shopper), który bawi się pojęciem wierności. W Podwójnym życiu dotyczy ono zarówno kilku zdradzających się osób, perwersyjnej relacji fikcji do rzeczywistości, jak również rewolucji technologicznej, która każe nam porzucać stare przyzwyczajenia. W błyskawicznie zmieniającym się świecie e-booki wygryzają papierowe książki, młode kochanki – starzejące się żony, zaś seriale – kinowe fabuły. Nie zmienia się tylko jedno: zawsze najbardziej podnieca nas nowe.

Po seansie w Kinie Muranów dyskusję z widzami poprowadzi dr Piotr Schollenberger, z Zakładu Estetyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…