Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Dark Horse i Netflix nawiązują współpracę 1

Drogi Marvela i Netfliksa musiały się rozejść, po tym jak Walt Disney ogłosił stworzenie własnej platformy streamingowej. Nie oznacza to jednak, że amerykański gigant nie będzie już tworzył produkcji opartych o komiksowy. Netflix nawiązał współpracę z Dark Horse Entertainment, które w swoich szeregach ma wiele znanych i cenionych tytułów.

W tym roku fani komiksowych ekranizacji mieli okazję obejrzeć w serwsie amerykańskiej platformy streamingowej film z Madsem Mikkelsenem zatytułowany Polar oraz pierwszy sezon The Umbrella Academy. Obie produkcje powstały we współpracy z Dark Horse Entertainment. Szczególnie ta druga odniosła ogromny sukces i zgromadziła wielomilionową widownię. Zainteresowanie było na tyle duże, ze Netflix zdecydował się na realizację drugiego sezonu.

Oprócz tego Neflix wcześniej nabył prawa do adaptacji takich serii komiksów jak "Harrow County", "Concrete" czy "Resident Alien". Teraz współpraca pomiędzy obiema firmami zostanie jeszcze bardziej rozszerzona.

Dark Horse Comics nie jest tak rozpoznawalną marką na świecie, jak Marvel czy DC, jednak posiada w swojej ofercie kilka głośnych tytułów. Wśród nich są między innymi "Sin City" Franka Millera oraz "Hellboy" Mike’a Mignoli. Możliwe, wiec że za jakiś czas powstaną nowe produkcje z bohaterami znanymi z owych komiksów.

Źrodło: newsarama

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…