Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

DOC DEVELOPMENT - nowy program twórców dokumentów 0

Organizator programu rozwoju filmowych projektów dokumentalnych DOC LAB POLAND – Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego ogłasza nabór na nowy program dla reżyserów-dokumentalistów DOC DEVELOPMENT, polegający na intensywnym rozwoju projektów filmowych na wczesnym etapie. Program kończy się pitchingiem dla producentów zainteresowanych współpracą przy projektach uczestników oraz indywidualnymi spotkaniami z nimi. Uczestnicy otrzymują stypendia na pokrycie podstawowych kosztów dokumentacji. Efektem programu ma być też przygotowanie projektów do składania wniosków do PISF na development.

Adam Ślesicki, dyrektor DOC DEVELOPMENT o programie:

Twórcy często zmagają się z problemem „czystej kartki”. Nie mają z kim skonsultować swoich projektów – mówi Adam Ślesicki, dyrektor DOC DEVELOPMENT. – Chciałbym stworzyć miejsce, gdzie w przyjaznej atmosferze będą mogli skonfrontować swoje pomysły, poddać się konstruktywnej krytyce, wiedząc, że wysłuchają ich życzliwi eksperci, a jednocześnie będą intensywnie pracować nad projektami. Taki model stworzyliśmy 5 lat temu w DOC LAB POLAND i widzę, że przynosi on bardzo dobre efekty. Obecnie chcemy się skupić także na tym wcześniejszym etapie, kiedy projekt dopiero powstaje, kiedy jeszcze można go poprowadzić w różnych kierunkach i dokonywać wyborów, które później zdecydują o filmie. DOC DEVELOPMENT zakłada pracę z reżyserami, ale chcielibyśmy ich przygotować także do rozmów z producentami, wyposażyć w niezbędne narzędzia do tej współpracy i pokazać elementy, które wpływają później np. na udane finansowanie projektu.

Program odbywa się w okresie: czerwiec – grudzień 2019 (pierwsza sesja w ostatnim tygodniu czerwca, końcowa sesja i pitchingi na początku grudnia). Koszt aplikowania wynosi 50 zł za zgłoszenie, opłata za udział w całym programie to 700 zł. UWAGA! Uczestnicy otrzymują stypendium w wysokości 1500 zł na pokrycie kosztów dokumentacji itp.

Każda trzydniowa sesja składa się z dwóch dni omawiania projektów uczestników i trzeciego dnia poświęconego na warsztaty dotyczące: pracy z archiwaliami (case study oraz kwestie praktyczne dotyczące np. materiałów z TVP lub Filmoteki Narodowej), współpracy z producentami (budżetowanie, finansowanie, składanie wniosków, kwestie prawne), przygotowywania materiałów do wniosków np. na development, tworzenia trailerów/teaserów, przygotowywania materiałów opisowych, prezentacyjnych i promocyjnych na wczesnym etapie produkcji.

Jeśli jesteś reżyserem, zwłaszcza na początku drogi zawodowej, pracujesz nad projektem dokumentalnym i chcesz:

- skonsultować swoje pomysły z tutorami – czołowymi polskimi filmowcami

- zrobić research i zdjęcia dokumentacyjne

- dyskutować w przyjaznej grupie twórców i ekspertów

- przygotować wstępny trailer/teaser

- przygotować profesjonalne materiały prezentacyjne (opisy, materiały wizualne, wstępny budżet)

- napisać lub skonsultować scenariusz

- skonsultować kwestie prawne

- i otrzymać zwrot podstawowych kosztów dokumentacji i montażu

zgłoś się na DOC DEVELOPMENT do 3 czerwca 2019 na www.docdevelopment.pl!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…