Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Premiera filmu ''I młodzi pozostaną'' Petera Jacksona - DOCS AGAINST 0

Peter Jakcson jako dokumentalista? Takie rzeczy do doświadczenia tylko podczas 16. edycji MILLENIUM DOCS AGAINST GRAVITY.

Już w poniedziałek 13 maja o godz. 20 w Muzeum POLIN odbędzie się polska premiera najnowszego filmu Petera Jacksona I młodzi pozostaną (They Shall Not Grow Old). Twórca trylogii Władca Pierścieni i Hobbita w swoim pierwszym filmie dokumentalnym zgłębia mroczną historię pierwszej wojny światowej.

To stworzony z oryginalnych odrestaurowanych materiałów ze zbiorów londyńskiego Imperial War Museum, z wykorzystaniem przetworzonego dźwięku z archiwum BBC oraz wywiadów z żołnierzami niezwykły obraz, ożywiający rzeczywistość wojny na linii frontu za pomocą nowoczesnych technik produkcji, wyostrzenia i barwienia archiwalnej taśmy filmowej. Film prezentuje niezwykłe spojrzenie na żołnierzy i wydarzenia I wojny światowej przedstawione na ekranie w sposób, jakiego dotąd nikt nie widział. Patrzymy jak żołnierze jedli, spali i przyjaźnili się, a także jak wyglądało ich życie z dala od okopów. Obrazy sprzed wieku wyglądają tak, jakby zostały zrobione wczoraj, a przerobienie zdjęć z czarno-białego formatu na kolorowy ukazuje niewidzialne dotąd szczegóły. Dzięki temu film oferuje mocne, porywające i niezwykle przejmujące przeżycie wojny. Obraz, jeden z najdroższych filmów eksperymentalnych kina dokumentalnego ostatnich lat, powstał z okazji 100-lecia zakończenia I wojny światowej. Reżyser zadedykował swojemu dziadkowi, który walczył na wojnie.

Od początku tygodnia moc wydarzeń na festiwalu!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…